Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

2018-02-11

1. Dzisiaj mija 160 lat od objawień Matki Bożej z Lourdes. Także dzisiaj przeżywamy Międzynarodowy Dzień Chorych. Można pobrać za ławkami buteleczki z wodą z Lourdes i pamiętać, że nie woda czyni cuda, ale nasza wiara. Jutro Msza św. w DPS-ie o godz. 15.oo połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych.
2. Rodzina franciszkańska zaprasza dzisiaj na spotkanie braterskie sympatyków św. Franciszka po Mszy św. o 14.3o do salki parafialnej na plebanii.
3. We wtorek o 18.oo Msza św. za Ojczyznę w Bazylice o godz. 18.oo.
4. Projekcję filmu o Ignacym Loyola w Galaktyce zaplanowano na wtorek na godz. 20.oo.
5. Środą Popielcową  rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. będą o godz. 7.3o - 9.oo - 15.oo - 16.3o - 18.oo z posypaniem popiołem. Rozpoczynamy też 40-godzinne nabożeństwo od środy do niedzieli. Program na kartkach i w gablocie. Niech każdy zaznajomi się z adoracjami Najświętszego Sakramentu i tak: w czwartek niech przyjdą na adorację mieszkańcy ul. Warneńczyka, Godlewskiego i Botanicznej - w piątek ul. Raciborskiego, Dąbrówki, Zygmuntowskiej, kard. Wyszyńskiego, Chałubińskiego oraz domków jednorodzinnych po stronie kościoła - w sobotę - mieszkańcy domków jednorodzinnych po drugiej stronie ul. Wolności.
6. Droga Krzyżowa będzie w tym tygodniu dla dzieci i młodzieży w czwartek o 16.3o, a dla dorosłych w piątek po Mszy św. o 9.oo oraz o 17.3o.
7. Przypominamy, że w czwartek od 17 - 19 będą 2 wykłady na Starówce.
8. W przyszłą niedzielę kazania będzie u nas głosił ks. Prałat Janusz Ryba, proboszcz ze Starego Sącza. Wziął od nas już ostatnią część ławek a teraz pomożemy mu w budowie kościoła, którą w Starym Sączu prowadzi. Warto dodać, że wikariuszem u niego jest nasz parafianin ks. Łukasz Halada.