Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

  Dzień powszedni

  (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
  Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2009-10-04
 1. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.3o    Dla dzieci od jutra będą rozdawane obrazki – składanki.
 2. Dzisiaj o godz. 14.oo wyrusza z naszego kościoła XXI pielgrzymka do kapliczki – groty z okazji 70 – tej rocznicy budowy drogi MIELEC – KOLBUSZOWA. Będzie tam Msza św. i okolicznościowe kazanie.     Po Mszy św. będzie można nabyć tam książeczkę o tej kapliczce. Zapraszamy. Przypominamy, że o godz. 19.oo w naszym kościele wystąpią artyści scen krakowscy z programem SUBITO SANTO JAN PAWEŁ II  tzn. natychmiast święty Jan Paweł II. Nie może nas zabraknąć, aby pomodlić się o rychłą beatyfikację naszego Rodaka.
 3. W przyszłą niedzielę – niedziela stanowa – młodzież przychodzi na godz. 9.oo a dzieci na godz.  12.oo
 4. W ub. tyg. na budowie kościoła pracowali: 3 dni – Stanisław Rajpold, Jakub Bolechała, Jan Rodzinka, Zugaj Tomasz, Sławomir Adamski,  2 dni – Tadeusz Kozłowski, 1 dzień – Stanisław Śliwa. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców szeregówek z ul. Kard. Wyszyńskiego oraz z bl. nr 1 i  3  przy ul. Godlewskiego. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Grzegorz Skiba, Wojciech Wójcik a na kapliczki maryjne Bronisława Wiącek i p.Rzewuccy. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będzie składka budowlana przeznaczona na pokrycie kosztów wykonania nowego ogrzewania do naszego kościoła. Jak wiemy dotychczasowe ogrzewanie było nadmuchowe powietrzem ogrzanym przez spalanie drzewa. Mieliśmy ultimatum z gazownictwa, że tylko do ostatniej zimy możemy opalać drzewem. Od nadchodzącej zimy mamy ogrzewać kościół powietrzem ogrzanym przez gaz. Cała instalacją grzewcza jest już wykonana w kotłowni – można ją zobaczyć. Mamy jeszcze doprowadzić gaz do pieców, który znajduje się już na ścianie kościoła. Inwestycja ta zaczęła się dość wcześnie, bo wtedy, kiedy betonowaliśmy fundamenty kościoła i już wtedy koparka wewnątrz fundamentów kopała kanały na ciepłe powietrze. Jest 10 wylotów ciepłego powietrza na kościele. Na pokrycie tej inwestycji od przyszłej niedzieli ogłaszamy składki. Ministranci będą mieć blankiety na wpłaty do banku.
 5. W ubiegłym tygodniu zmarła Helena Kozik lat 68. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.