Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

  Dzień powszedni

  (Lb 21, 4-9)
  Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2009-11-01
 1. Procesje na cmentarzach dzisiaj: Na Cmentarzu Komunalnym o godz. 12.oo  i  14.3o. Na Cmentarzu parafialnym o godz. 14.3o
 2. Przy cmentarzach stoją nasi klerycy i zbierają na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 3. W naszym kościele nie ma dzisiaj Mszy św. o godz. 14.3o.
 4. W tych dniach można zyskiwać odpusty. Dla wytłumaczenia: Każdy grzech pociąga za sobą winę względem Boga i karę względem nas. Winę Bóg odpuszcza przy kratkach konfesjonału. Karę odpuszcza przez odpusty. Odpust jest to darowanie kary za grzechy już odpuszczone w S. Pokuty. Odpusty można zyskać za siebie lub za dusze cierpiące w czyśćcu jeden raz dziennie. Żeby zyskać odpust to trzeba spełnić czyn odpustowy. Tym czynem może być: nawiedzenie N. Sakr., odprawienie Drogi  Krzyżowej, czytanie przez pół godz. Pisma św, odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Natomiast w tych dniach czynem odpustowym jest nawiedzenie dzisiaj lub jutro kościoła  i  odmówienie: Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu  albo nawiedzić cmentarz od 1 – 8 listopada i pomodlić się za duszami w czyśćcu cierpiącymi. Cennym walorem odpustów jest to, że dusza po  spowiedzi św., Komunii św. i zyskaniu odpustu  może iść do nieba. Nie musi odbywać kary w czyśćcu.
 5. Jutro  – Dzień zaduszny. W naszym kościele 5 Mszy św.- rano  o  godz.  7.3o i  9.oo, a   po  południu  o  15.oo, 16.3o   i  o  18.oo.  A o g. 17.3o wypominki.
 6. Przez cały listopad odprawiamy codziennie o godz. 18.oo  Msze św. za dusze wypominane w naszym kościele a o godz. 17.3o czytamy wypominki połączone z różańcem.
 7. W tym tyg. przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych  pojedzie kapłan w pt. od  10.oo   i  wieczorem  od  19.oo  Spowiadamy tylko w  piątek przed Mszą św. o godz. 9.oo  a po  południu od 15.oo  i o 16.oo Msza św. i spowiedź św., a o godz. 17.3o wypominki połączone z różańcem i o godz. 18.oo Msza św.
 8. W sobotę od godz. 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Najbliższa niedziela to niedziela stanowa. Dzieci przychodzą na godz. 12.oo  młodzież na 9.oo Jest to też niedziela budowlana. Składka przeznaczona jest na cele budowlane
 10. W środę w przychodni przy ul. Chałubińskiego 6  będą bezpłatne badania na osteoporozę o godz. 6.oo – 16.oo
 11. W ub. tyg. pracowali: 3 dni – Kazimierz Surdej, 2 dni – Stanisław Łaz, Józef Pietrzak, 1 dzień – Włodzimierz Mężyk, Andrzej Kowal, Włodzimierz Olszewski. Bóg zapłać. Jutro nie przacujemy. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców bl.  nr  10,  12 , 14,  16  i  18  przy ul. Szafera.