Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

  Dzień powszedni

  (Lb 21, 4-9)
  Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2010-11-21
 1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany codziennie o godz. 17.3o.
 2. W czwartek w pomieszczeniach Kany na Osiedlu będzie spotkanie z panią dr Iwoną Rościszewską – Żukowską nt. stwardnienia rozsianego o godz. 16.oo. Wykład ks. dra Kazimierz Talarka nt. Prześladowania księży diecezji tarnowskiej na przełomie lat 40 i 50 XX wieku będzie w kaplicy św. Stanisława Kostki w piątek o godz. 17.3o. Na terenie Mielca działa akcja pt. SZLACHETNA PACZKA. Robimy ją na święta ubogim. Od jutra do 10 grudnia można paczki przynosić do zakrystii.
 3. W sobotę o godz. 17.oo rozpocznie się adoracja przed wystawionym Panem Jezusem w monstrancji w intencji życia. Będziemy się łączyć także z Ojcem Św. Benedyktem XVI na modlitwie w tej ważnej intencji, gdyż grzechami przeciwko życiu jest aborcja, in vitro, samobójstwo, morderstwo czy eutanazja. Niech ta adoracja zgromadzi przed adwentem wszystkie grupy parafialne: róże różańcowe, Odnowę w Duchu Świętym, Apostolstwo młodzieży a szczególnie Kręgi Rodzin naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty będą w niedzielę o 6.3o i o 18.oo a w dni powszednie o 18.oo  Pół godziny przed roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Niech dzieci już w tym tygodniu zatroszczą się o lampiony.
 5. Młodzież z Gimnazjum niech przygotuje się do wzięcia w przyszłą niedzielę opłatków. Nikt nie może chodzić z opłatkami tylko młodzież naszej parafii, która będzie miała listę na nasz blok z pieczęcią parafialną i podpisem ks. proboszcza, a także panowie  kościelni  i  p. organista.
 6. Drodzy Parafianie! Przez ostatnie tygodnie dzieją się wokół naszego kościoła rzeczy niepokojące, choćby np. z rowerami, z zastawianiem miejsca dojazdu karetek pogotowia do DPS – u czy dojścia do kościoła. To my jako parafianie powinniśmy na to zwracać uwagę. Po to jest kostka czerwona, żeby nie stawiać na niej samochodów. Po to też jest duży parking parafialny, by innym nie blokować miejsc. Proszę na przyszłość zapamiętać, że na plac kościelny wokół kościoła nie wjeżdżamy samochodami, nawet ślubnymi.
 7. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Barbara i Jóżef Rzeszutkowie,  Czesława Przydział, Beata i Piotr Makuchowie, Maria i Józef Zuzelowie, Bogumiła Michalska, Mazurowie. Bóg zapłać.
 8. Kandydaci na ministrantów mają spotkanie w sobotę o g. 9.oo.
 9. W ubiegłym tygodniu zmarłi: Irena Krępa lat 52 i Krystyna Soboń lat 65. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.