Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

  Trzecia Niedziela zwykła

  (Jon 3,1-5. 10)
  Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

2011-01-16
 1. W ub. tyg. cały świat obiegła wiadomość, że Ojciec św. Jan Paweł II będzie ogłoszony błogosławionym dnia 1 maja br. Z tej okazji warto się zastanowić co mamy czynić? Jak przygotować się do tej uroczystości w parafii? Jakie nabożeństwa zorganizować? Może ktoś będzie chciał wyjechać do Rzymu na beatyfikację ? Już są pierwsze propozycje. Autokarem na 5 dni za 1150 zł. A samolotem na 2 dni – 2200 zł.
 2. W czasie ferii kapłani będą mieć możliwość spotkania się z ks. Wiktorem, proboszczem z Krywicz. Kto chciałby, by jego intencja Mszy św. była tam odprawiona, niech ją złoży do środy w zakrystii.
 3. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Małgorzata i Adam Burkowie, Frańczakowie, Maria i Jan Dymkowie, Kyciorowie, Kiełbowie, Zdzisław Gierczak. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj kolęda w bl. nr 7 przy ul. Warneńczyka od godz. 14.oo  od m. nr 1, 39, 78 oraz w bl. nr 5 od m. 1 – 38. Wielu parafian pyta, czy będzie kolęda w czasie ferii? Odpowiadając na głosy tych parafian, że dzieci chcą wyjeżdżać w czasie ferii na zimowiska, do babci na wioskę, że będą mieć różne zajęcia na miejscu, że rodziców w tym czasie nie będzie, gdyż będą w pracy oraz mając na uwadze wartość spotkań z rodzinami naszej parafii, podjęliśmy decyzję, że podczas ferii wizyty duszpasterskiej nie będzie. Dokończymy ją spokojnie po feriach w czasie karnawału. Kolędę rozpoczniemy w lutym w sobotę po pierwszym piątku.
 5. Konkurs kolęd dla dzieci odbędzie się w ostatnią sobotę stycznia, warto się przygotowywać.
 6. W ostatnią niedzielę stycznia po Mszy św. o godz. 14.3o będzie opłatek dla róż, a po wieczornej Mszy św. dla Rady Duszpasterskiej, katechetek i doradczyń życia rodzinnego.
 7. Umarł Maciej Głogowski, lat 27. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.