Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 24 marca 2017

    (Oz 14,2-10)
    To mówi Pan: Wróć, Izraelu, do Pana Boga twojego, upadłeś bowiem przez własną twą winę. Zabierzcie ze sobą słowa i nawróćcie się do Pana! Mówcie do Niego: Przebacz...

2011-03-06
  1. Rozpoczynamy dzisiaj cykl kazań przygotowujących nas do radosnej chwili beatyfikacji naszego rodaka Jana Pawła II. Myślą przewodnią kazań będą myśli przewodnie 8 pielgrzymek Papieża do Ojczyzny. On najlepiej znał i wiedział, co Polakom jest potrzebne. Obyśmy przyjęli te myśli za swoje tzn. do nas kierowane. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy treści, które przedstawił swoim rodakom Ojciec Święty podczas I pielgrzymki do Ojczyzny. Ułatwia nam to ks. prof. Janusz Królikowski. Jesteśmy mu za to wdzięczni.
  2. Kończy się karnawał i w środę rozpoczyna się Wielki Post. Oby to był dla nas Wielki Post zbliżający nas do Boga. W Środę Popielcową w naszym kościele będzie 5 Mszy św.: rano o godz. 7.3o  i  9.oo a po południu o 15.oo – 16.3o i o 18.oo. Natomiast tradycyjnie w czwartek, piątek i w sobotę będziemy przeżywać 40-godzinne nabożeństwo zbliżające nas rzeczywiście do Boga. Msze św. rano o 9.oo i po południu o 18.oo. Droga Krzyżowa w czwartek o 16.oo dla dzieci, a w piątek rano po Mszy św. o 9.oo, a po południu o 18.oo.  Dzieci będą miały Mszę św. w piątek i  w sobotę o 16.oo. Szczegółowy program adoracji róż, parafian i wszystkich grup parafialnych jest wywieszony w gablotach.
  3. W przyszłą niedzielę będą Gorzkie Żale o godz. 17.oo a po nich Msza św. Gdyby kogoś nie było stać przyjść w niedzielę w Wielkim Poście dwa razy do kościoła. Niech przyjdzie na Gorzkie Żale i zostanie na Mszę św. Na Gorzkich Żalach zbieramy składkę na kwiaty do grobu.
  4. W przyszłą niedzielę składka budowlana. Wzory przęseł do naszego ogrodzenia można już oglądać przy głównej bramie wyjściowej z placu kościelnego.