Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

  Dzień powszedni

  (Lb 21, 4-9)
  Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2011-03-20
 1. Młodzież klas gimnazjalnych niech podejdzie do zakrystii, by pobrać nowe TRINITAS. Znajdziemy tam wszystko o bł. Karolinie Kózkównej, dziewicy i męczennicy. Relikwie bowiem bł. Karoliny damy do mensy ołtarzowej w czasie konsekracji naszego kościoła, a najważniejsze na dziś jest to, że jako parafia wybieramy się wszyscy w sobotę 2 kwietnia do Zabawy po relikwie. Szczegóły w Trinitasie.
 2. Jeszcze tylko do środy w kinie Galaktyka w Mielcu będzie wyświetlany film dokumentalny pt. JAN PAWEŁ II. SZUKAŁEM WAS. Warto skorzystać przed mającą się odbyć beatyfikacją. Parafianom naszym proponujemy zapisy do Róży, której patronem będzie Jan Paweł II, zwłaszcza tym, którzy chcieliby idee z pielgrzymek wprowadzać w życie. Proponujemy na początku W. Postu zapisy do Róży Trzeźwościowej tzn. takiej, która będzie modlić się o trzeźwość parafian, naszych rodzin i społeczeństwa polskiego a także jak wyczytamy w Trinitasie do Ruchu Czystych Serc, gdzie ta z kolei róża będzie się modlić o czystość naszego życia osobistego, narzeczeńskiego, rodzinnego i społecznego. Ci, którzy mają problemy z alkoholem niech złożą przyrzeczenie abstynencji. Kartki są przy drzwiach wyjściowych. Wszyscy niech wrzucą swoje postanowienia w przyszłą niedzielę na tacę.
 3. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Antoni Krempa, Henryka i Henryk Markowie. Bóg zapłać.
 4. W przyszłą niedzielę będą zbierane podpisy przeciw ustawie aborcyjnej. Niech zaangażują się w to nasze grypy parafialne. Należy mieć ze sobą  pesel. W piątek przypada Dzień Świętości Życia, święto Zwiastowania NMP, dzień patronalny kobiet, dlatego w Roku Jubileuszowym nasze panie są zaproszone na wspólne spotkanie modlitewne na Starówkę w pt. o godz. 18.oo.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje o nazwie Ad Gentes, którą przeprowadzą dzieci i młodzież z Zespołu Szkół nr 2.
 6. Droga Krzyżowa w czwartek dla dzieci o 17.3o a w piątek rano po Mszy św. o 9.oo a po południu dla młodzieży i starszych o 17.3o. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.oo.