Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

  Dzień powszedni

  (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
  Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2011-05-01
 1. 1.   Dzisiaj beatyfikacja Ojca Świętego Jana Pawła II, papieża, naszego rodaka. Sam mówił, że z Krakowa wyjdzie iskra miłosierdzia, która zapali cały świat miłością do Chrystusa Miłosiernego. Nie spodziewał się, że sam będzie taką iskrą. A my jesteśmy tego świadkami. Dzisiaj Msza św. o godz. 18.oo, a o godz. 19.oo rozpoczynamy Dróżki Różańcowe wraz z bł. Ojcem Świętym Janem Pawłem II jako dziękczynienie Panu Bogu za dar Jana Pawła II zakończone Apelem Jasnogórskim. Na dzisiejszą uroczystość beatyfikacyjną Jana Pawła II dla naszej parafii Kręgi Domowego Kościoła ufundowały ornat papieski, w którym odprawia się Mszę św. Bóg zapłać.
 2. Majówki codziennie o godz. 17.3o a po nich Msza św.
 3. Jutro liturgiczna uroczystość św. Wojciecha. Szczególna Msza św. o godz. 18.oo będzie odprawiana w 3 rocznicę śmierci za śp. Ks. Stanisława Borka. Przyjadą księża, przyjdźmy modlić się o spokój Jego duszy.
 4. We wtorek uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. O godz. 9.3o na Starówce będzie Msza św. za Ojczyznę.
 5. W środę od godz. 8.oo rano będą wydawane produkty żywnościowe dla potrzebujących. Przynosimy dowody osobiste.
 6. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w środę lub w czwartek (do wyboru) po Mszy wieczornej w Sali duszpasterskiej.
 7. Bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania w piątek i sobotę o 18.oo. Spowiedź św. pierwszopiątkowa dla parafian, bierzmowanych, ich rodziców i świadków będzie w pt. od 15.oo – o godz. 16.oo. Potem Msza św. i spowiedź do godz. 18.oo. W sobotę obecność obowiązkowa kandydatów oraz świadków, gdyż po Mszy św. będzie próba ustawienia i przyjęcie krzyży. W piątek pojedzie kapłan do chorych po Mszy św. o 9.oo  i  oraz o godz. 19.oo.
 8. W sobotę od godz. 17.oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi przy wystawionym Panu Jezusie w monstrancji.
 9. Powstało Stowarzyszenie Budowy Pomnika bł. Jana Pawła II  w Mielcu „Nie lękajcie się”. Jego celem jest także upowszechnianie nauki i przesłania Jana Pawła II, a także fundowanie stypendiów dla dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Sygnatariusze tego Stowarzyszenia proszą Mielczan o pomoc.
 10. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w sobotę Mszą św. o godz. 18.oo.
 11. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Młodzież rozprowadza popiersia bł. Ojca Świętego Jana Pawła II.
 12. Ofiarę na kościół złożyła pani Sabina. Bóg zapłać.
 13. Odszedł do Pana ś.p. Leon Domin, lat 69. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie