Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

  Trzecia Niedziela zwykła

  (Jon 3,1-5. 10)
  Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

2011-05-29
 1. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.3o, a po nim Msza św. KIK zaprasza dzisiaj na nabożeństwo majowe przy kapliczce w lesie o 16.oo. W środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą po wieczornej Mszy św.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych pojedzie kapłan w piątek rano po Mszy św. o godz. 9.oo i o godz. 19.oo. Z okazji I piątku spowiadamy w czwartek przed Mszą św. wieczorną, a w pt. przed Mszą św. o 9.oo i po południu w pt. od 15.oo – Msza św. o godz. 16.oo – i spowiadamy do godz. 18.oo.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 17.oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, natomiast o 18.oo  będzie konsekracja kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu. Ok. godz. 20.oo koncert orkiestry akordeonistów z Serbii przed Domem Kultury.
 4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii nastąpi wprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Będą one włożone do ołtarza razem z relikwiami bł. Karoliny w czasie konsekracji naszego kościoła. Kazania będzie głosił współbrat ks. Jerzego z wojska, a świadkiem tego wprowadzenia będzie Kanclerz naszej tarnowskiej Kurii Diecezjalnej ks. Prałat Adam Nita o godz. 12.oo. Niech przed godz. 12.oo zgromadzą się wierni przed plebanią ze sztandarami, chorągwiami, feretronami, róże / gdyż zmiana tajemnic różańcowych byłaby na tej Mszy św./, młodzież, dzieci, ministranci lektorzy i DSM-ki, byśmy godnie męczennika wprowadzili w progi naszej świątyni.
 5. Na budowie pracowali: 2 dni – Grzegorz Rzewudzki, Wacław Nowak, Piotr Laskowski, 1 dzień – Kazimierz Krempa, Wiesław Wróbel. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców bl. nr 5 i bl. nr 1, m.1 – 100 przy ul. Warneńczyka. Ofiarę za nieprzepracowane dniówki złożyła Bronisława Wiącek, a na żyrandol – róża św. Kingi. Jak widzimy pojawiły się na filarach kinkiety. Czekają na sponsorów.