Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2011-11-27

Rozpoczynamy Adwent. Msze św. roratnie tzn. ku czci Matki Bożej   będą w każda niedzielę o 6.3o i 18.oo W dzień powszedni o 18.oo  . Pół godz. wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci przychodzą z lampionami na 17.3o

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy  w czwartek od 16.oo dzieci szkół Podstawowych. Natomiast w piętek przed Mszą św. o godz. 9.oo a po południu spowiadamy młodzież    klas I  i  II  Gimnazjum od godz. 15.oo o 16.oo będzie miała ta młodzież Mszę św. Młodzież klas III spowiadamy od 17.oo do 18.oo    i Msza św.  Do chorych pojedzie kapłan w piątek od 10.oo i od 19.oo

W sobotę od 17.oo będzie nabożeństwo przebłagalne dla Niepokalanego Serca Maryi z wystawieniem N. Sakramentu. Też  w sobotę o 18.oo  w Bazylice na Starówce – Oratorium Papieskie „Santo  subito”.

W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.3o

Po Mszy św. niech zgłoszą się do zakrystii wyznaczeni z Gimnazjum   do roznoszenia opłatków. Przypominamy, że parafianie powinni wpisać się na listę z pieczątką parafialną, napisać kwotę za opłatki,  przeznaczoną w tym roku na renowację kapliczki w lesie i podpisać się. Wtedy wszyscy będziemy bezpieczni.

Jak słyszeliśmy – dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na KUL. Jest to uczelnia na której uczyli się i uczą się także i nasi parafianie.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.oo

Jak nieco już widać, w ostatnim tygodniu zaczęliśmy już nieco złocić polichromię i rzeźbę dla upiększenia.

Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Krystyna i Józef Kowalowie, Teresa i Józef Mazurkiewiczowie, Wójcikowie, Zenon Polak, Danuta i Józef Załuccy, Irena i Wiesław Gruchaczowie. Bóg zapłać.

Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.

Msze św. wspólnotowe i rocznicowe.

Wczoraj odeszła do Pana Maria Misiaszek, lat 56. Pogrzeb będzie jutro o 13.oo w kościele. Dobry Jezu ...