Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 21 lipca 2017

    (Wj 11,10-12,14)
    Mojżesz i Aaron wykonali wszystkie cuda przed faraonem. Lecz Pan uczynił upartym serce faraona, tak iż wzbraniał się wypuścić Izraelitów ze swego kraju. Pan powiedział do Mojżesza i...

2012-02-19

W środę 22 lutego będziemy przeżywać Popielec. Msze św. o godz. 7.3o – 9.oo – 15.oo – 16.3o – 18.oo Rozpoczynamy Wielki Post. Każdego dnia W. Postu nie wolno tańczyć a także wstrzymać się od pokarmów mięsnych w piątki. Post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową i w W. Piątek. Wolno jeść trzy razy dziennie. Dwa razy lekko i raz do sytości.

40-godz. nabożeństwo w naszej parafii przeżywamy w czwartek, w piątek i w sobotę. Przychodzimy na adorację Pana Jezusa. Szczegółowe godziny to : godz. 9.oo dla starszych - 16.oo dla dzieci -  18.oo dla starszych. Adoracja / przeczytam rozkład wywieszony w gablotach i w internecie/. W czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.oo a w piątek dla dorosłych po Mszy św. o godz. 9.oo i o godz. 18.oo Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o 17.oo

Kurs przedmałżeński rozpoczyna się w sobotę za 2 tyg. na Starówce czyli 25 lutego Mszą św. o godz. 16.oo Spotkania będą 2 razy w tygodniu w soboty o 16.oo i w środy o 19.oo

W przyszłą niedzielę o godz. 12.oo nastąpi włączenie aspirantów w grono ministrantów naszej parafii.

Są wywieszony dwie szaty Pana Jezusa. Serce by nas bolało, gdybyśmy nie ufundowali dla Pana Jezusa Mieleckiego z Krywicz pięknej szaty. Kto nie był na Białorusi nie może z nikim dyskutować, dlatego pokazujemy drugą szatę z Krywicz, którą otrzymaliśmy jako wzór. Nie moglibyśmy spokojnie spać, gdybyśmy nie ufundowali dla Pana Jezusa nowej, eleganckiej, haftowanej maszynowo złotem, szaty. Przypomnę, że nasza szata jest haftowana ręcznie. Stąd tę szatę fioletową, haftowaną złotą nicią maszynowo otrzyma od nas delegacja z Krywicz, która przyjedzie na otwarcie kaplicy. Ta szata musi być fioletowa, gdyż miejsce gdzie stoi Pan Jezus jest bordowe.

I jeszcze jedno. Historia mówi, że gdy Trynitarze wprowadzali Pana Jezusa Mieleckiego do Krywicz wyrzeźbili 20 małych figurek i je rozprowadzili wśród wiernych i one do dziś są. Jeden z dziadków mówił: dziadek mi ją dał i powiedział, by nie pozbywać się jej za wszelką cenę. Pokazał nam ją i wziął z powrotem do domu. Jest możliwość, że i my będziemy mogli rozprowadzić określoną ilość figurek Pana Jezusa. Gdyby ktoś chciał mieć taką figurkę z drzewa, to należy się zgłosić do zakrystii, wpisać imię i nazwisko a może imię i nazwisko babci i wpłacić 300 zł.

Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Wojtasowie, Genowefa i Janusz Bikowie a na ścianę ołtarzową Bogumiła Michalska. Bóg zapłać.

Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.