Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

2012-02-26

Zbliża się ostatni, bezpośredni okres przygotowania do uroczystości Jubileuszu 25 – lecia istnienia i działania naszej parafii. Za tydzień rozpoczyna się cykl kazań o Panu Jezusie Nazareńskim. Poświęcenie statui Jezusa Nazareńskiego to początek III Misji Świętych, potem Święta, a potem poświęcenie kapliczki przy szosie 3 maja i konsekracja naszego kościoła 3 czerwca. Polecajmy Bogu te wszystkie nasze intencje, by nie tylko kościół był właściwie przygotowany,  ale    i nasze dusze.

Przez trzy dni – czwartek, piątek i sobotę przeżywaliśmy 40-godz. nabożeństw uświadamiające nam, że w kościele jest Jezus Żywy, do którego należy przychodzić na spotkania. Czy byłem na 40-godz. nabożeństwie? W każdym tygodniu W. Postu - Droga Krzyżowa jest 3 razy: w czwartek dla dzieci o 17.3oa w piątek rano po Mszy św. o godz.  9.oo i po południu dla starszych  i młodzieży o 17.3o Gorzkie Żale w niedzielę o 17.oo  Składka jest przeznaczona na kwiaty do grobu. W niedziele W. Postu przychodzimy dwa razy do kościoła: rano na Mszę św. a po południu na Gorzkie Żale. Gdyby komuś było ciężko, niech przyjdzie po południu na Gorzkie Żale i zostanie na Mszę św.

W tym tyg. przypada pierwszy piątek marca. Do chorych pojedzie kapłan w pt. od 10.oo i wieczorem o 19.oo Spowiadamy w czwartek od 16.oo dzieci ze Szkół Podstawowych a w piątek przed Mszą św. o godz. 9.oo Po południu spowiadamy od 15.oo młodzież Gimnazjum klas I  i II – o 16.oo Msza ś. i spowiedź młodzieży klas III z Gimnazjum a także dorosłych.

W sobotę o 17.oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi przy wystawionym Panu Jezusie w monstrancji.

W niedzielę najbliższą –zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.3o

Ministranci i lektorzy naszej parafii wzięli udział w dekanalnych zawodach w piłkę nożną. Lektorzy z gimnazjum zajęli 5 – te miejsca a ministranci i lektorzy ze szkół średnich 2 – gie. Gratulujemy pięknej sportowej postawy i awansu do etapu rejonowego.

W czwartek przypada obchodzony już drugi Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To ci, którzy byli jeszcze mordowani na naszych ziemiach po ukończeniu II wojny światowej. W czwartek  o 16.oo – prelekcja    w Sali Królewskiej a o 17.oo Msza św. w Bazylice św. Mateusza. Zapraszamy.

Ofiarę na przęsła złożyli p. Chudzikowie, a na remont kapliczki w lesie Halina i Stefan. Bóg zapłać.

Znaleziono klucze do samochodu w okolicach ul. Łąkowej, a także klucze z okolicy ul. Dąbrówki. Są do odebrania w zakrystii.