Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2012-03-18

Trzeci tydzień trwamy przy Jezusie Nazareńskim w Jego statui. Dziś kazania głosi, rodak Mielca, pochodzący z Chorzelowa ks. Zbigniew Guzy. W ub. niedzielę słyszeliśmy o wolności człowieka, to dziś słyszymy o jego niewolach / wolność i niewolność, czyli niewola /. Dziękujemy ks. Zbigniewiwi dyrektorowi Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i osób uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie za przybliżenie tego tematu.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 po tej Mszy św. będą zbierać do puszek ofiary na ambitny cel: „Mój szkolny kolega z Afryki”.

Uczniowie Gimnazjum nr 4 niech po Mszy św. podejdą do zakrystii, zabiorą i rozniosą Trinitas-y. Jest tam plan Misji Św., które rozpoczynają się w piątek o godz. 18.oo Będzie     to otwarcie kaplicy i poświęcenie statui Pana Jezusa Nazareńskiego, który po 230 latach powraca do Mielca. Na tę uroczzystość przybędzie ks. bp Andrzej Jeż, kapłani mieleccy, rodacy, ci którzy pracowali w naszej parafii oraz władze, gdyż to ma być uroczystość mielecka. Składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów urządzenia kaplicy. Przypomnę: godz. 18.oo piątek, a w sobotę przynosimy teksty Ślubów Jasnogórskich do kościoła na swoje nabożeństwa.

Udało się nam, dzięki dobrym parafianom,  zdobyć  relikwiarz krwi Ojca Świętego bł. Jana Pawła II. Będzie umieszczony także w kaplicy Pana Jezusa Nazareńskiego a dziś można będzie po Mszy św. ucałować relikwiarz z krwią papieża.

W środę Gimnazjum nr 1 urządza DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY dla sześcioklasistów i ich rodziców od 17.oo – 19.oo