Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 22 stycznia 2018

    Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika

    (2 Sm 5, 1-7. 10)
    Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: „Oto my jesteśmy kości twoje...

2012-05-13

Wczoraj Ojciec Święty Benedykt XVI mianował naszego ks. bpa Andrzeja Jeża, biskupem naszej diecezji.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.3o a po nim Msza św.

W piątek, 18 maja na Mszy św. o godz. 18.oo  ks. bp Janusz Kaleta    z Kazachstanu udzieli S. Bierzmowania  młodzieży naszej parafii. W ramach bezpośredniego przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu zapraszamy kandydatów we wtorek, w środę  i w czwartek na godz. 17.3o Spowiedź dla kandydatów, rodziców, rodzeństwa i świadków będzie w czwartek od godz. 16.3o Podczas Mszy św. będzie zbierana składka na pomoc dla wiernych  w Kazachstanie.

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd  do Częstochowy na Ogólnopolskie czuwanie Wspólnot Odnowy w Duchu Świetym w sobotę w dniu 19 maja. Zapisy jutro po wieczornej Mszy św. w zakrystii. Koszt ok. 35 zł.

Również w sobotę zapraszamy na spotkanie z p.Zuzanną Kurtyką  pt. Lekcja współczesnej historii Polski o godz. 17.oo w Domu Kultury.

Z okazji poświęcenia kaplicy Pana Jezusa Nazareńskiego w naszym kościele Telewizja Polska Kraków realizowała program pt. Parafia     z sercem. Emisja tego programu będzie w TVP Kraków w przyszłym tygodniu: w środę o 17.45  w sobotę o 19.o5 i w przyszłą niedzielę      o 17.o5

Ogólnopolska pielgrzymka pracowników Służby Zdrowia i ich rodzin odbędzie się 26 i 27 maja na Jasną Górę. Zgłoszenia przyjmuje ks. Krzysztof Dynarowicz, kapelan szpitala.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną przeznaczoną na pokrycie kosztów odnowy kapliczki przy szosie, w lesie. Myślimy, że teraz w każdą niedzielę będą składki budowlane, gdyż coraz więcej odsłaniamy polichromii ściany głównej. Oby każda rodzina naszej parafii wywiązała się z zadeklarowanej ofiary na obecny rok.

Bóg zapłać także za ofiary, które złożycie na pomoc potrzebującym  w ramach „ pól nadziei „

Odeszli z naszej społeczności: + Teresa Adamczyk lat 61,                   

+ Jan  Kisiel lat 74. Dobry Jezu ...