Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2012-05-20

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.3o a po nim Msza św.

Dzisiaj do I Komunii św. przystąpi 143  dzieci z klas II.

Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu informuje, że nasz parafianin alumn Adrian Pazdyk przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu na 8 czerwca 2012 r. w Elblągu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach              w dopuszczeniu alumna do święceń należy niezwłocznie zgłosić do kancelarii parafialnej. Osobę Adriana polecamy Waszym modlitwom.

Przypominamy, że program TVP Kraków pt. Parafia z sercem będzie emitowany w środę o 17.15 – w sobotę o 19.05  - i w niedzielę o 17.05  Program ten dotyczy poświęcenia statui Pana Jezusa Nazareńskiego.

W sobotę o godz. 9.oo w katedrze tarnowskiej Ks. Bp Nominat Andrzej Jeż udzieli S. Kapłaństwa naszemu parafianinowi diakonowi Marcinowi Górskiemu. O godz. 17.3o powitamy w sobotę ks. neoprezbitera Marcina  na progu naszego kościoła.  Po czym Ks. Marcin odprawi majówkę. W niedzielę będą prymicji ks. Marcina. Wyjdziemy sprzed kościoła ze sztandarami, chorągwiami i feretronami po neoprezbitera na ul. Smoczkę na wysokość remizy o godz. 11.15  A sprzed remizy wyruszymy o 11.3o Po ubraniu się neoprezbitera w szaty liturgiczne na plebanii wprowadzimy młodego kapłana do kościoła. Kazania przez całą niedzielę będzie głosił nasz dawny wikariusz ks. proboszcz ze Starego Wiśnicza – ks. Ryszard Kołodziej przeżywający w tym roku 25 lecie kapłaństwa.

W sobotę,  wigilię Zesłania Ducha Świętego Odnowa w Duchu Świętym będzie uczestniczyć o godz. 20.oo we Mszy św. a potem w adoracji Najśw. Sakr. Serdecznie parafian zapraszam.

W związku z uroczystością konsekracji naszego kościoła, która będzie maiła miejsce 3 czerwca o godz. 16.oo wierni pytają: czy nie będzie składanych darów ofiarnych? Będą. Gdyby grupy parafialne, rodziny, poszczególne bloki, pojedyncze osoby chciały taki dar dla parafii złożyć niech zgłoszą się do ks. Piotra. Będzie miał listę takich darów. Taka lista będzie też w zakrystii.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną złożoną na pokrycie kosztów odsłoniętej w piątek polichromii ściany głównej naszego kościoła.

Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.

Odeszła z naszej społeczności Maria Gruszecka lat 67. Dobry Jezu ...