Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2012-09-02

W tym tyg, przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych pojedzie kapłan w pt. od 10.oo i od 19.oo Spowiadamy w czwartek dzieci Szkół Podstawowych od 16.oo a od 17.oo klasy III Gimnazjum. W piątek spowiadamy przed Mszą św. o godz. 9.oo a po południu od 15.oo klasy I i II Gimnazjum, - Msza św. o 16.oo i spowiedź św do godz. 18.oo 

W tym tyg. rozpoczynamy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. dla dzieci Szkół Podstawowych i kl. III Gimnazjum będzie w czwartek o 18.oo Będzie wtedy obrzęd przyjęcia w poczet kandydatów dla klas III Gimnazjum. Kandydatów do S. Bierzmowania z naszej parafii zapraszamy na spotkanie organizacyjne tzn. zapisy do grup i odbiór dzienniczków w środę po Mszy św. wieczornej. Natomiast w pt. będą Msze św. o godz. 16.oo i o 18.oo ze Słowem Bożym na rozpoczęcie roku katechetycznego.

Po przerwie wakacyjnej rozpoczyna kolejny rok formacyjny Apostolska Wspólnota Młodzieży. Wszystkich członków i tych, którzy chcieliby dołączyć do grupy zapraszamy w najbliższy pierwszy piątek miesiąca na Mszę św. o godz. 18.oo

Od czwartku do soboty trwa odpust w Chorzelowie. Uczestników tegorocznej pielgrzymki pieszej do Częstochowy zaprasza się w piątek na Mszę św. na godz. 18.oo której będzie przewodniczył Ks. Bp Andrzej Jeż. Szczegóły na afiszu.

Trzydniowa pielgrzymka do Kalisza – Lichenia i Torunia / czwartek, piętek i sobota / Koszt 125 zł. Zapisy na Osiedlu po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do wyjazdu na 50-lecie koronacji do Okulic w najbliższą niedzielę.

W ub. tyg. pracowali: 3 dni – Marek Barnaś, Barbara Prokopowicz, Zofia Sroka, Romualda Magda, Andrzej Tyrpa, 2 dni – Dariusz Ciupa, Tadeusz Soja, Henryk Stępień, 1 dzień – Renata Matuszek, Andrzej Hawro, Zdzisław Urban, Arkadiusz Brach, Witold Kalita, Wanda Kozioł, Kazimierz Babiec, Krzysztof Babula, Wiesław Tutro, Elżbieta Baracz. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców bl. nr 3 i szeregówek przy ul. kard. Wyszyńskiego a z ul. Godlewskiego bl. nr 1 i 3. W przyszłą niedzielę będzie składka budowlana. Jak już informowaliśmy – chociaż była już konsekracja kościoła – to nie spłaciliśmy jeszcze polichomii ściany głównej, czeka nas spłata polichromii ołtarza MBożej Różańcowej a już myślimy o polichromii ołtarza Pana Jezusa Miłosiernego i o nowych ławkach. To wszystko będziemy realizować w miarę wywiązywania się wiernych z zadeklarowanych ofiar. W przyszłą niedzielę będzie składka na ten cel.

I jeszcze jedno: Ks. Bp Andrzej Jeż przeniósł ks. Piotra Nalepę do parafii pw. MB Anielskiej w Dębicy. Przysłał ks. mgra Mariusza Czosnykę z Tymbarku. Ks. Mariusz pochodzi z Łukowej za Lisią Górą. Młodzież naszej parafii niech już do niego się garnie. Ks. Mariuszowi życzymy obfitych łask dla pracy duszpasterskiej w naszej parafii a ks. Piotrowi dziękujemy z 6-cioletnią posługę. Obydwu kapłanów polecamy Waszym modlitwom.