Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 15 grudnia 2017

    (Iz 48,17-19)
    Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na...

2012-10-07

Dróżki Różańcowe w naszej parafii będą dzisiaj o godz. 17.oo Prowadzi ks. Bronisław Kowalik. Wszystkich zapraszamy. 

Nabożeństwo różańcowe jest codziennie o godz. 17.3o a po nim Msza św.

W czwartek Ojciec św. Benedykt XVI rozpoczyna Rok Wiary. Kto wierzy, nigdy nie jest sam – powiedział papież. W Mielcu rozpoczęcie Roku wiary będzie też w czwartek o 18.oo w parafii MB Nieust. Pomocy. Zaproszone są tam wszystkie grupy modlitewne. Niech ten dzień będzie czasem modlitwy o wzrost i ożywienie naszej wiary.

W najbliższą niedzielę – to Dzień Papieski. Uczniowie Sz. Podst. nr 11 wraz z nauczycielami przeprowadzą zbiórkę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierając uzdolnione dzieci z rodzin ubogich.

W przyszłą Niedzielę odbędzie się także diecezjalny Marsz za życiem. Diecezjalny tzn. że z całej diecezji przyjadą wierni do Mielca dla poparcia tej sprawy. Marsz rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem ks. Bpa w parafii Ducha św. o godz. 15.oo a zakończy na placu Armii Krajowej przy Domu Kultury. Nas, którzy popieramy życie, nie może zabraknąć.

W piątek o godz. 9.oo rozpoczną się w Bursie uroczystości 100-lecia istnienia budynku Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu. Zaproszeni są absolwenci, pracownicy i sympatycy Elektryka.

Zapisy do grup dla kandydatów z kl. I Gimnazjum będzie we wtorek o godz. 16.3o w salce duszpasterskiej.

W ub. tyg. pracowali: 4 dni – Andrzej Laskowski, 3 dni – Tadeusz Turek, 2 dni – Michał Byra, Maria Kubik, Tadeusz Kozakiewicz, 1 dzień - Andrzej Pieróg, Marek Radkowski. Bóg zapłać. Na obecny i już ostatni tydzień prac zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Chałubińskiego. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Bożena i Krzysztof Chlebiccy, Kubikowie. Bóg zapłać.

Zauważamy od pewnego czasu rusztowania w kościele. Chcieliśmy odświeżyć najpierw nawy boczne a teraz nawę główną rozpoczynając od chóru, gdyż rozpoczęła się już od tygodnia wizytacja biskupia naszego dekanatu. Dzisiaj ks. Bp wizytuje Osiedla. U nas będzie 17 i 18 listopada. W przyszłą niedzielę będzie składka budowlana.