Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

2012-11-01


1. Dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. Nabożeństwa na Cmentarzu Komunalnym będą o godz. 10.3o - 12.oo i o godz. 14.3o O godz. 14.3o nie ma w naszym kościele Mszy św. Natomiast na Cmentarzu parafialnym nabożeństwo będzie o 14.3o W listopadzie modlimy się za zmarłych wypominanych codziennie na różańcu o 17.3o i odprawiamy Msze św. za wypominanych w naszym kościele. Dzisiaj będą stać na cmentarzach klerycy i będą zbierać ofiary potrzeby Seminarium.
2. Jutro Dzień Zaduszny. W naszym kościele będzie 5 Mszy św.: rano o 7.3o i 9.oo a po południu o 15.oo – 16.3o i o 18.oo
3. W tych dniach można zyskiwać odpusty. Dla wytłumaczenia: Każdy grzech pociąga za sobą winę względem Boga i karę względem nas. Winę Bóg odpuszcza przy kratkach konfesjonału. Karę odpuszcza odpust. Odpust jest to darowanie kary za grzechy już odpuszczone w S. Pokuty. Odpusty można zyskać za siebie lub za dusze cierpiące w czyśćcu jeden raz dziennie. Żeby zyskać odpust to trzeba :
• spełnić czyn odpustowy. Tym czynem może być: nawiedzenie N. Sakr., odprawienie Drogi Krzyżowej, czytanie przez pół godz. Pisma św, odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Natomiast w tych dniach czynem odpustowym jest nawiedzenie dzisiaj lub jutro kościoła i odmówienie: Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu albo nawiedzenie cmentarza od 1 – 8 listopada.
• Przyjąć Komunię św. – po dobrze odprawionej spowiedź św.
• Pomodlić się za zmarłych i w intencjach oznaczonych przez Ojca św.
• Wyzbyć się przywiązania do grzechu.
4. Jutro też przypada pierwszy piątek. Do chorych pojedzie kapłan od 10.oo i od 19.oo
5. W sobotę – przypominamy o 8.3o Msza św. dla Odnowy w Duchu Świętym i o 17.oo wystawienie i przebłaganie.
6. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 7.3o