Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 23 lipca 2017

    XVI niedziela zwykła

    (Mdr 12,13.16-19)
    Panie, nie ma oprócz Ciebie boga, co ma pieczę nad wszystkim, abyś miał dowodzić, że nie sądzisz niesprawiedliwie, Podstawą Twojej sprawiedliwości jest Twoja potęga, wszechwładza Twa...

2012-11-04


Wypominki z różańcem codziennie o godz. 17.3o a po nich Msza św.
We wtorek na Osiedlu o 18.oo ks. egzorcysta Janusz Faltyn wygłosi konferencję nt. PRZESZKODY NA DRODZE WIARY.
W sobotę spotkanie z autorami: KOCHAM POLSKĘ w Kanie o 16.oo
Spotkanie formacyjne dla dzieci klas II i ich rodziców będzie w środę o godz. 17.3o Obecność obowiązkowa
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w Bazylice o 9.3o Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii trzydniowe przygotowanie do trzeciej już w historii naszej parafii wizytacji kanonicznej przez ks. Bpa. Pierwsza była w 1994r., kiedy to ks. Bp Józef Życiński święcił nam fundamenty pod nowy kościół. Podcxzas drugiej wizytacji ks. Bp Wiktor Skworc w 2003 r. poświęcił kościół, w tym 2012 roku był konsekrowany i trzecia wizytacja przez ks. Bpa Wiesława Lechowicza. Wizytacja kanoniczna trwa dwa dni w soboty i w niedziele. W naszym dekanacie ks. Bp zwizytował już połowę parafii. Wizytacja przebiega pięknie, gdyż wierni tłumnie gromadzą się na nabożeństwach i na nabożeństwie w sobotę na przywitanie i na nabożeństwach niedzielnych. W naszej parafii wizytacja będzie za dwa tygodnie w sobotę 17 i w niedzielę 18 listopada. Tak planujmy czas, byśmy byli na powitanie ks. Bpa w sobotę 17 listopada o 18.oo i na wyznaczonych Mszach św. w niedzielę 18 listopada. Przed wizytacją będziemy przeżywać trzy dni skupienia, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę będziemy mogli pobrać od ministrantów i ze stolika za ławkami informator o dniach skupienia i o programie wizytacji.

Również w następną niedzielę będzie możliwość zakupu kalendarza ze zdjęciami krajobrazów wykonanymi przez ks. Marcina. Zysk ze sprzedaży kalendarzy będzie przeznaczony na pokrycie kosztów organizacji rekolekcji ewangelizacyjnych, które odbędą się w naszej parafii w przyszłym roku. Też w przyszłą niedzielę młodzież z Gimnazjum rozniesie opłatki świąteczne. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na pokrycie kosztów polichromii ołtarza MB Różańcowej. Ze względu na drugą niedzielę miesiąca składka będzie na ten sam cel. Nie ma sensu rozpoczynać polichromii ołtarza PJ Miłosiernego nie wypłacając pracy ukończonej. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Aleksandra i Sławomir Klimkowie, Romualda i Jan Świerczkowie. Mrozkowie, Stanisław Niedbała, Smoleniowie, Pociechowie. Bóg zapłać. Prasa katolicka jest do nabycia u min.. Msze św. wspóln. i rocznicowe.