Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2012 – 11- 18

W tym roku opuszcza się liturgicznie wspomnienie bł. Karoliny Kózka, patronki Ruchu Czystych Serc, gdyż przypada niedziela. W naszym kościele w kaplicy Pana Jezusa Nazareńskiego mamy jej relikwie. Można je uczcić przez ucałowanie. 

Klub Inteligencji Katolickiej w Mielcu serdecznie zaprasza na Chrześcijańskie Dni Formacyjne, które odbędą się w dniach od 22 –ego do 25 – ego listopada w parafii p.w. Ducha Świętego w Mielcu. Temat tegorocznych dni to: „Skąd bierze się antyklerykalizm i czy ma sens? Stulecie listu pasterskiego bp. Leona Wałęgi na temat antyklerykalizmu.”- codziennie o godz. 18.oo

W następną niedzielę będzie uroczystość Chrystusa Króla -Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.oo odmówimy przy wystawionym w Najśw. Sakramencie Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi. Kazania w naszej parafii z cyklu Roku Wiary będzie głosił ks. Tomasz Rąpała, wikariusz z par. MBNP w Mielcu.

Bóg zapłać za włączenie się w głosowanie na członków Rady Duszpasterskiej Parafii. W przyszłą niedzielę ogłosimy wyniki.

Kto chciały innym przekazać wydany folder, by zobaczył nasze polichromie ołtarzy może pobrać od ministrantów

Ofiarę na kościół na za nieprzepracowane dniówki złożyli: Marta i Stanisław Hałatowie, Renata i Wojciech Baltazarowie, Maria i Antoni Sowulowie, Józefa i Eugeniusz Pająkowie, Czesława Przydział, Józef Pezda. Bóg zapłać.

Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.

Z racji wizytacji intencje Mszy św. na obecny tydzień są wywieszone w gablocie.

W naszej parafii pozdrawiamy serdecznie Ks. Bpa Wizytatora Wiesława i prosimy o pasterskie błogosławieństwo na dalsze lata naszego trwania przy Chrystusie i Jego Matce