Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 22 stycznia 2018

    Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika

    (2 Sm 5, 1-7. 10)
    Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: „Oto my jesteśmy kości twoje...

2012-12-23


1.    Szopka w naszym kościele jest przed ołtarzem głównym, gdyż nie chcieliśmy zasłaniać żadnego pięknego ołtarza. Chcieliśmy natomiast podkreślić zasadniczą prawdę o której nasi parafianie a także parafianie Mielca zapominają / mamy bowiem najsłabszą frekwencję na Mszach niedzielnych w diecezji tarnowskiej – 56 % /, że Pan Jezus rodzi się na ołtarzu podczas każdej Mszy św., tak jak to było w Betlejem. A w Betlejem przyszli do Pana Jezusa pasterze, później Mędrcy ze Wschodu – poganie a cała inteligentna Jerozolima wówczas spała. Jest też w szopce naszej znak dostatnich dni. W tysiąc czterechsetnym roku Tatarzy zostawili na twarzy Maryi dwie blizny a teraz Polak obraz oblał farbą. Maryjo, Matko nasza, przepraszamy Cię.
2.    Jutro o 23.20 przed Pasterką nasz chór wykona AKATYST, najpiękniejszy utwór Wschodu na cześć Matki Bożej, z V wieku, wyśpiewany, jako dziękczynienie, za uratowanie Konstantynopola od oblężeń awarskiego i arabskich. Przypominam: Jutro dwadzieścia minut po 23.oo ZAPRASZAMY!!!!
3.    Bóg zapłać za składkę ostatniej niedzieli. Była ona wyrównywaniem zaległości za kończący się 2012 r. i wyniosła też 10.ooo zł. Kto by tego jeszcze nie uczynił niech to uczyni w najbliższym czasie lub na kolędzie. Dzień przed kolędą pójdą kolędnicy misyjni i ministranci i rozniosą deklaracje na 2013 r. Składka z Pasterki jest przeznaczona na pomoc samotnym matkom wychowującym dzieci, natomiast z drugiego święta na pomoc katolickim uczelniom.
4.    Kolęda rozpocznie się w piątek. Rozesłanie kolędników misyjnych będzie w św. Szczepana o 12.oo
5.    Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Zofia i Wiesław Niziołkowie, Teresa i Józef Krajewscy, Krużlowe, Stanisława i Tadeusz Nowakowie, Maria i Zdzisław Gierczykowie, Joanna i Paweł Kocołowie, Małgorzata i Jerzy Ziobroniowie, Zofia i Janusz Piotrowscy, Jadwiga i Adam Malczyńscy, Stanisław Duda, Zychowie, Kazimierz Orszulak, Teresa i Józef Mazurkiewiczowie, Jan Obierzychleb, Krempowie, Janina Haracz, Grażyna i Franciszek Blukotowie, Rozalia i Stanisław Głód, Janina Krystyniak – Niziołek. Bóg zapłać.
6.    Prasa katolicka, kalendarze rolnicze są do nabycia u ministrantów.
7.    Msze św. wspólnotowe i rocznicowe.
8.    Zmarli:
+ Jan Czuchro. Pogrzeb w poniedziałek o 10.00.
+ Andrzej Rżany. Pogrzeb w czwartek o 13.00.
Dobry Jezu …