Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2013-01-27

1. Kolęda będzie dzisiaj od 14.oo – ul. Dąbrówki bl. nr  11, 9, 7 oraz bl. nr 8 przy ul. Zygmuntowskiej a także ul. Kolorowa, ul. Zygmuntowska bl. nr 14  i  12.
Kto chciałby mieć jeszcze kolędę, to będzie we wtorek od godz. 16.oo. Zgłoszenia tylko dzisiaj w zakrystii. Wtedy pójdziemy też do szeregówki przy ul. bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz do bl. nr 8  przy ul. Dąbrówki.

2. Dzisiaj będzie koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych małych dzieci po Mszy św. o godz. 12.oo  Wczoraj odbył się przegląd i komisja wyróżniła 7 osób.

3. Dzisiaj opłatki mają róże różańcowe po Mszy św. o godz. 14.3o oraz katechetki, doradczynie i nowa rada duszpasterska po Mszy św. o godz. 18.oo

4. W tym tyg. przypada pierwszy piątek. Spowiadamy młodzież klas trzecich Gimnazjum w czwartek od 17.oo a o 18.oo będą mieć swoją Mszę św. z kazaniem. W piątek spowiadamy przed Mszą św. o godz. 9.oo  a o godz. 10.oo kapłani jadą   do chorych. Po południu spowiadamy od 15.oo dzieci szkół podstawowych a o 16.oo będzie Msza św. Młodzież i starszych spowiadamy od 17.oo i o 18.oo Msza św. Do chorych pojedzie kapłan od 19.oo

5. W sobotę święto MB Gromnicznej. U nas 5 Mszy św. – o godz. 7.3o – 9.oo – 15.oo – 16.3o – 18.oo Na każdej Mszy św. święcimy gromnice. Można je nabyć już dzisiaj w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.3o  Składka będzie przeznaczona na cele diecezjalne.

7. Klub Inteligencji Katolickiej w Mielcu zaprasza dnia 31 stycznia, tj. w czwartek,  na prelekcję ks. dr  Ryszarda Banacha pt. "150-ta ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO. Udział Ziemi Tarnowskiej i Mieleckiej w Powstaniu". Prelekcja odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 18.oo w Sali Klubu w Domu Katechetycznym przy parafii MBNP w Mielcu. Również w czwartek w Domu Kultury – koncert charytatywny dla Karolinki Cisło z Malinia, która czeka na operację serca w klinice w Niemczech.

8. Szkoły Podstawowe przyjmują zapisy do klas pierwszych. I tak Sz.P. nr 11 z oddziałami integracyjnymi od 30 stycznia do 8 lutego a  Sz. P. nr 13 – 5, 6, 7 lutego, gdzie dzień otwarty szkoły będzie 5 lutego o 17.oo Rodzice winni mieć ze sobą dowód os. oraz PESEL dziecka.

9. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Zofia i Marek Pyszka, Mirosława Wydro, Ziębowie, Joanna i Jan Cichoniowie, Józefa i Marian Mazurowie, Barbara i Łukasz Szajna, Janina i Bronisław Barnasiowie, Halina i Franciszek Bąkowie. Bóg zapłać.

10. Zginął w wypadku Kazimierz Ciuba lat 81. Dobry Jezu …