Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

2013-02-24

1.  W tym tygodniu jest pierwszy piątek. Do chorych pojedzie kapłan w piątek od 10.oo i o 19.oo. Spowiadamy w czwartek od 17.oo młodzież klas III Gimnazjum a potem będzie dla nich Msza św. i kazanie. W piątek spowiadamy przed godz. 9.oo następnie Droga Krzyżowa i Msza św. Po południu spowiadamy od 15.oo – dzieci Szkół Podstawowych a o 16.oo będą miały Mszę św. Następnie spowiedź a o 17.3o Droga Krzyżowa i Msza św.

2.  W sobotę o godz. 17.oo będzie adoracja przy wystawionym Panu Jezusie jako przebłaganie Niepokalanego Serca NMP za grzechy świata.

3.  W niedzielę – zmiana tajemnic róż po Mszy św. o godz. 7.3o

4.  Dzień 1 marca – to dzień wspomnień Żołnierzy Wyklętych. O godz. 11.oo w Domu Kultury sesja na ten temat /wstęp wolny/ a o godz. 16.3o na Starówce Msza św. w ich intencji z kazaniem.

5.  Za ławkami są wyłożone broszurki pt. „O Mszy św. najprościej”. W Roku Wiary winniśmy zrozumieć Mszę św. jako uobecnienie ofiary krzyżowej, tutaj, na naszym ołtarzu. Kto zrozumie Mszę św., nigdy na Mszy św. nie będzie się spóźniał, nigdy na Mszy nie będzie się nudził, nie opuści niedzielnej Mszy św. a nawet będzie przychodził na nią w dzień powszedni.

6.  II niedziela Wielkiego Postu to pomoc dla polskich misjonarzy. Po Mszy lektorzy będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać.

7.  Rodzice Emilki dziękują za dar serca z ubiegłej niedzieli na jej operację. Piszą: jest to nieoceniona pomoc. Zebrali 3.820,-zł. Naszym parafianom mówimy: Bóg zapłać.