Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2013-03-17

1. Cieszymy się wszyscy nowym papieżem Franciszkiem, pochodzącym z Argentyny. Argentyna, to kraj o wielkości Europy a mający tyleż samo mieszańców co Polska. Stańmy wszyscy, jako Lud Boży przy nowym Papieżu – wzywa nasz Ks. Bp Ordynariusz – aby codziennie modlić się zdrowie i siły potrzebne dla Niego w służbie Bogu, człowiekowi, Kościołowi oraz światu.

2. Rozpoczynamy Renowację Misji Świętych, które poprowadzi O. Prof. Grzegorz Prus ze Skałki w Krakowie – paulin. Wiara rodzi się ze słuchania – powie św. Paweł, dlatego naszym obowiązkiem jest przychodzić i słuchać. Wyspowiadajmy się w wyznaczonym czasie, byśmy potem nie czekali w kolejkach. Na W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę zostawmy miejsce tym, którzy w ostatnim czasie przyjadą do parafii na święta. Za trud głoszenia nauk misyjnych pragniemy się wywdzięczyć o. Grzegorzowi w czwartek na Mszy św. dla mężczyzn, a w piątek na Mszy św. o 9.oo dla starszych i 17.oo dla kobiet. Ojciec jest profesorem Paulińskiego Seminarium Duchownego, dlatego nasza ofiara będzie przeznaczona na szlachetny cel. Zakończymy Renowację Misji Św. Drogą Krzyżową ulicami parafii pod hasłem "Z wiarą przez życie". Ten temat przedłużymy w sobotę w Sali Duszpasterskiej podczas projekcji filmu OCTOBER BABY o godz. 16.oo i 19.oo a także na Gorzkich żalach ze św. Joanną Beretta–Molla w niedzielę o godz. 17.oo (szczegóły na plakacie). ZAPRASZAMY!

3.     W Niedzielę Palmową będzie konkurs palm na Mszy św. o godz. 12.oo

4.     Ofiarę na kościół za nieprzepracowane dniówki złożyła Bronisław Wiącek. Bóg zapłać.