Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 28 maja 2017

    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

    (Dz 1,1-11)
    Pierwszą Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których...

2013-04-07

1.   Dzisiejsza niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia. W kościele mamy rzeźbę Pana Jezusa Miłosiernego, którą chcemy otoczyć polichromią oraz relikwie św. Faustyny w kaplicy Pana Jezusa Nazareńskiego.

2.   Dzisiaj w Chorzelowie rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński  - Mszą św. o godz. 16.oo

3.   Jutro liturgicznie przeżywamy Zwiastowanie Pańskie – Dzień Życia. Kto chciałby podjąć 9-cio miesięczne modlitwy w obranie życia, niech jutro przyjdzie na Mszę św. na godz. 18.oo

4.   We wtorek będziemy przeżywać 10 – lecie poświęcenia kaplicy w DPS – ie. Mszę św. odprawi  i okolicznościowe kazanie wygłosi ks. inf. Adam Kokoszka z Tarnowa. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5.   W środę będziemy przeżywać 3 – cią rocznicę katastrofy smoleńskiej. Msza św. o godz. 10.oo w Bazylice św. Mateusza. W naszym kościele dla upamiętnienia ofiar Golgoty Wschodu i Katastrofy Smoleńskiej  mamy ziemię z Katynia i ze Smoleńska.

6.   Ks. Bp Ord. Andrzej Jeż odprawi w sobotę , w kościele MB Nieust. Pomocy Mszę św. w czasie trwającego I Forum Ewangelizacyjnego o godz. 10.oo Ks. Bp wszystkich zaprasza, a zwłaszcza wiernych Mielca. Do młodych pisze: Patrzę na was ze szczególną nadzieją. Przybądźcie z waszymi opiekunami wspólnot, które tworzycie. Niech wasz entuzjazm ukaże wszystkim, że Kościół jest drogą, która ma cel  w Chrystusie Zmartwychwstałym! Bądźcie dzielni w dzieleniu się świadectwem waszej.

7.   W niedzielę 21 kwietnia odbędzie się VIII już Pielgrzymka Strażaków Powiatu Mieleckiego do Częstochowy. Msza św. na Jasnej Górze o godz. 11.oo

8.   Modlitwa tańca – to forma rekolekcji dla dziewcząt w Tarnowie u Sióstr Sacre Coeur od 26 – 28 kwietnia. Szczegóły na afiszu.

9.   Dla sześcioklasistów Dzień Otwarty Szkoły w  Gimnazjum nr 4 jest w środę a nr 3 w czwartek.

10. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną.

11. W przyszłą niedzielę kazanie nt. Kościoła powie ks. Krzysztof Bułat, ojciec duchowny kapłanów naszej diecezji i zbierze składkę na nasze WSD w Tarnowie.

12. Odeszła do Pana +Anna Misiak lat 76. Dobry Jezu …