Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2013-05-12

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzień I Komunii św. w naszej parafii. Dla 121 dzieci Biały Tydzień codziennie o godz. 17.3o.


2. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii Św. na Mszy św. o 16:00.

3. Świeccy z całej Polski podjęli inicjatywę zmiany prawa aborcyjnego. Komitet „STOP ABORCJI” wniósł do Sejmu obywatelski projekt ustawy, którego celem jest zakaz zabijania dzieci podejrzanych o choroby genetyczne. 19 maja odbędzie się ogólnopolska akcja zbierania podpisów poparcia nad tym projektem / potrzeba 100 tys./, ale już dzisiaj można wesprzeć tę inicjatywę. Kartki do podpisu będą mieć ministranci oraz są wyłożone za ławkami. Dzisiaj weźcie je ze sobą, poproście swoją rodzinę i przyjaciół o podpisanie. Wypełnione karty należy przynieść w przyszłą niedzielę i oddać, nawet jeżeli nie są w komplecie, osobom czekającym na nie przed kościołem. Najważniejszy jest PESEL, można przepisać na karteczce i dać osobie wypełniającej nasze dane. A więc: dziś pobrać i przynieść podpisane karty a w przyszłą niedzielę, kto tego nie uczynił niech wpisze się na listę z PESELEM. Od nas zależy czy to się uda ! ! !

4. Powstał społeczny projekt pt. ROZWIŃ SKRZYDŁA dla bezpłatnych szkoleń bezrobotnych kobiet. Zapisy tylko do piątku. Szczegóły na afiszach.

5. O katechizmie Kościoła Katolickiego – dwa wykłady: w czwartek ks. dra Mirosława Łanoszki pt. Wprowadzenie do Katechizmu Kościoła Katolickiego na Osiedlu o 19.oo a o 19.3o w piątek w par. Ducha Świętego pana dra Pawła Milcarka pt. Klucze Banadykta XVI: odpowiedzi na kryzys wiary. Zapraszamy.

6. Od początku roku przy pracach na terenie parafialnym pracowali: 3dni – Anna Foltman, Marian Rżany, Andrzej Gardian, Dariusz Ciupa, Marek Czernik, Andrzej Jaworski, 2 dni -  Dariusz Lubera. 1 dzień – Artur Sobol. Bóg zapłać. Chętnych do pomocy przy pracach budowlanych  i porządkowych zapraszamy od jutra do piątku od 7.oo – 15.oo Od wtorku przyszłego tygodnia rozpoczynamy nową kolejkę odpracowywania dniówek i rozpoczniemy od ul. Warneńczyka – dwa bloki nry: 17 i 15. Pragniemy wybudować jeszcze zaplecze gospodarcze i sanitariaty. Prosimy parafian o pomoc. Są za ławkami na stoliku wydrukowane nowe przekazy. Można je pobrać.

7. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną jest ona przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w sezonie grzewczym.

8. Zmarli: Katarzyna Wróbel lat 89  i Ryszard Gubernat lat 56  oraz Sławomir Sobusiak lat 29. Pogrzeb będzie we wtorek o 14.oo. Dobry Jezu...