Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

2013-05-19

1. Jak zauważyliśmy i wysłuchaliśmy z ust ks. prof. Janusza Królikowskiego przed nami obraz Pana Jezusa Miłosiernego na tle krajobrazu Adolfa Hyły. Tego, który namalował Pana Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik. Takich obrazów jak przed nami namalował ponad 200 i są na terenie woj. krakowskiego, Podkarpacia a także w całym kraju. Pragniemy na ten obraz zwrócić uwagę i jego uczyniliśmy podstawą do projektu ściany ołtarzowej naszego Pana Jezusa Miłosiernego. Przedstawiamy niżej już trzeci projekt, gdzie  zaktualizowaliśmy obraz dodając nasz kościół, kaplicę i charakterystyczne bloki Smoczki. Myślimy, że p. Jurij, który ma niebawem przyjechać, jeszcze piękniej przedstawi nasze plany w rzeczywistości. Gdyby ktoś chciał taki obraz oprawić, to niech go weźmie. Są za ławkami.

2. Jutro Drugi Dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. W naszej parafii 5 Mszy św.: rano o 7.3o i 9.oo a po południu o 15.oo - 16.3o i o 18.oo. Pól godz. przed 18.oo będzie majówka.

3. Dzisiaj o godz. 16.oo dzieci klas III będą przeżywać rocznicę  I Komunii św.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Procesja odpustowa będzie po Mszy św. o godz. 12.oo  Proszę przygotować na procesję baldachim, feretrony i sztandary. Dzieci pierwszokomunijne i z rocznicy I Komunii św. niech przyjdą w strojach komunijnych. Kazania będzie głosił ks. Zbigniew Smołkowicz, proboszcz par. Opatrzności Bożej w Woli Mieleckiej. Gratulujemy ks. Zbigniewowi szybkiemu postępowi prac a składka będzie przeznaczona na wznoszące się już mury tamtejszego kościoła.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu informuje, że diakon Adrian Pazdyk, nasz parafianin przyjmie święcenia kapłańskie 8 czerwca br. w Elblągu. Z radością przekazujemy tę wiadomość i polecamy waszej  modlitwie za naszego diakona.

6. Po wyjściu z kościoła proszę przy stoliku wpisać swoje poparcie za społeczną ustawą przeciwko aborcji dzieci genetycznie poczętych. Trzeba mieć PESEL. Wypełnione kartki, choćby były niepełne, można zostawić na stolikach.

7. Z okazji 70 – tej rocznicy Rozbicia więzienia Gestapo w Mielcu przez oddział Jędrusiów i oddział AK Stalowego i uwolnienia 180 więźniów będzie rekonstrukcja tych wydarzeń w sobotę przed budynkiem Sądu Rejonowego przy ul. Kościuszki o godz. 15.oo

8. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Św. Królowej Jadwigi w Mielcu będzie otwarty dla gości w sobotę. Szczegóły na afiszu.

9. Do pracy przy parafii zapraszamy w tym tygodniu od wtorku mieszkańców bloku nr 17 i 15 przy ul. Warneńczyka. Za tydzień bloki nry: 13 i 9.