Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2013-05-26

1.  Rok temu w uroczystość odpustową Trójcy Przenajświętszej Ks. Bp Ord. Andrzej Jeż dokonał konsekracji naszego kościoła. Nasze trudy, wyrzeczenia, pot, modlitwę, naszą wiarę i miłość uświęcił. Parafia Opatrzności Bożej szybkimi krokami zmierza     do tej uroczystości. Widać już mury nowego kościoła. Bóg zapłać za pomoc finansową dla tamtej parafii. Odpust to darowanie kary za grzechy już odpuszczone w Sakramencie Pokuty. Możemy go ofiarować za siebie lub za duszą zmarłych. Oprócz dobrze odprawionej spowiedzi św. i przyjęciu Komunii św. należy zmówić: Wierzę w Boga i Ojcze nasz – uczyniliśmy to w czasie Mszy św. – dodajmy: Wierzę w Ciebie… Ufam Tobie… Boże choć Cię… Ach żałuję… 3x Chwała Ojcu… oraz w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego Franciszka - Pod Twoją obronę…

2.  W czwartek Boże Ciało. Msze św. tak jak w niedzielę. Procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 9.oo Prosimy przygotować ołtarze baldachim, chorągwie, feretrony. Procesja jest wyznaniem naszej wiary. Idźmy w skupieniu, z modlitwą i śpiewem. Uczestniczmy w całej procesji. Niech będą dzieci w strojach komunijnych, sypiące kwiaty, dzwoniące, DSM – ki, ministranci, lektorzy, grupy modlitewne, róże.

3.  W sobotę o 17.oo będzie adoracja wynagradzająca przy wystawionym Panu Jezusie w monstrancji.

4.  Zmiana tajemnic różańcowych – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.3o

5.  Egzamin przed S. Bierzmowania dla klas II Gimnazjum będzie w środę. kl. II A i B o 15.3o kl. C i E o 16.3o a kl. II D o 17.3o. OBECNOŚĆ RODZICÓW OBOWIĄZKOWA.

6.  Przy pracach kościelnych zapraszamy mieszkańców bl. nr 13 i 9 przy ul. Warneńczyka. Natomiast w przyszłym tygodniu bloki nr. 8 i 7.

7.  Zmarł + Tadeusz Skóra lat 76 Dobry Jezu …