Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 22 stycznia 2018

    Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika

    (2 Sm 5, 1-7. 10)
    Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: „Oto my jesteśmy kości twoje...

2013-06-30

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek. Do chorych pojedzie kapłan w piątek od 10.oo i od 19.oo Spowiadamy rano i wieczorem przed Mszą św. W pierwszy piątek spowiadamy przed Mszą św. o godz. 9.oo, 16.oo (dla dzieci) i o 18.oo.

2. Wystawienie Najśw. Sakramentu w sobotę o 17.oo dla przebłagania za grzechy ludzkości.

3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.3o.

4. W dniu 2 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Autokar wyjedzie o 5.oo rano sprzed kościoła Ducha Świętego. Powrót wieczorem. Zgłoszenia – tylko  dzisiaj - w parafii Ducha Świętego.

5. W piątek 5 lipca,  podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego odbędzie się Czuwanie Młodych. Spotkanie będzie miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej i rozpocznie się o godz. 21.00 koncertem ewangelizacyjnym Magdaleny Frączek i zespołu LOVE STORY. Po koncercie przewidziano czas na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz spowiedź świętą. Czuwanie zakończy się Eucharystią sprawowaną o godz. 23.00. Serdecznie zapraszamy!

6. W ubiegłym tygodniu pracowali 3 dni: Ewa Trzpis, Antoni Surdej, Maciej Kulpa, Józef Sznajder, Jan Rzeszutek, Jerzy Czerkies, Jan Małka. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców ul. Królowej Jadwigi i Partyzantów, a za tydzień ul. Osiedlowa, Wierzbowa, Daleka, Miła, Budowlana, Klonowa, Jodłowa, Okrężna, Gajowa, Nieduża, Jasna, Jastrzębia i Jemiołowa.

7. Zbliża się czas zapisu na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy są do końca lipca w parafiach, a potem tylko na Starówce. Koszt – nie zmienia się – 90,-  zł., a przy następnej osobie z domu po  60,- zł. Szczegóły na afiszach.

8. W Sali Duszpasterskiej jest wystawa zdjęć krajobrazów wykonanych przez ks. Marcina. Dochód przeznaczony będzie na oazę ministrantów i DSM-ek  w lipcu. Po Mszy św. dzisiaj lub w przyszłą niedzielę można je oglądać.