Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

2013-09-29

1. Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, która odbyła się 28 września 2008 r. w Białymstoku. Na pamiątkę tego wydarzenia przyjęliśmy jako dzień Koronki na ulicach miast właśnie tę datę – 28 października. Już szósty rok, tego samego dnia i o tej samej porze na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, prosiliśmy Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. Pragniemy, aby poprzez tę modlitwę dać świadectwo wielkiej mocy Bożego Miłosierdzia. Modlimy się także w intencjach, które niepokoją nasze lokalne społeczności. Idea odmawiania Koronki na ulicach i skrzyżowaniach naszych miast to przypominanie światu o przesłaniu Bożego Miłosierdzia. Wczoraj tę inicjatywę podjęła, z naszej parafii: Apostolska Wspólnota Młodych, Róże różańcowe, Odnowa w Duchu Świętym oraz Kręgi Domowego Kościoła. W trzech miejscach w parafii modliło się ponad 100 osób. Dziękujemy im za wspólną tę modlitwę.

2. Od wtorku o godz. 17.3o będzie w naszym kościele nabożeństwo różańcowe. W przyszłą niedzielę zmiana róż różańcowych będzie po nabożeństwie różańcowym po południu.

3. Nabożeństwo różańcowe do kapliczek przy kościele rozpocznie się o godz. 17.oo Kazania wygłosi ks. prałat Władysław Szyrszeń z Trześni. Gdy tak patrzymy na nasze kapliczki wokół kościoła to każda jest w kwiatach i płonie przed każdą ogień, by zapalał serca do miłości Boga i Jego Matki. Dziękujemy dzisiaj wszystkim, którzy troszczą się o kapliczki. Zapraszamy do udziału w różańcowym nabożeństwie.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.oo Ks. Bp Ord. wmuruje Kamień Węgielny w budowany kościół  pw. Opatrzności Bożej w Woli Mieleckiej. W dekrecie będzie wymieniona i nasza parafia jako pomagająca w budowie. Ks. Proboszcz i parafianie zapraszają.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiadamy w czwartek młodzież klas III od 17.oo w piątek przed godz. 9.oo a potem Msza św. a po południu od 15.oo dzieci Szkół Podstawowych i dla nich Msza św. o 16.oo  Od 15.oo spowiada się także młodzież klas I  i  II Gimnazjum i uczestniczy we Mszy św. o 16.oo Pozostali parafianie niech wyspowiadają się do godz. 18.oo. Do chorych pojedzie kapłan w piątek od 10.oo i od 19.oo.

6. W najbliższą sobotę o 17.oo rozpocznie się adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy ludzkości – wystawieniem Najświętszego Sakramentu o g. 17.oo.

7. Spotkanie formacyjne dla dzieci klas II i ich  Rodziców będzie w najbliższą środę o 17.3o. Na początku będą poświęcone i rozdane różańce.

8. Spotkanie formacyjne dla klas III Gimnazjum  w czwartek o 17.3o. Wcześniej dla klas III od godz. 17.oo będzie spowiedź św. Dla klas I i II Gimnazjum będzie spowiedź w pt. od 15.oo  a  o 16.oo Msza św.

9. Kana na Osiedlu wznawia swoją działalności i prosi starszych na zajęcia związane z komputerem. Zapisy od jutra do piątku od godz. 14.oo – 18.oo.

10. W ubiegłym tygodniu pracowali: 3 dni – Józef Herda, Tadeusz Kozakiewicz, Stanisław Tłusty, Agnieszka Dziuba, Andrzej Strzelczyk, Roman Piechota, Janusz Frąc, 2 dni – Henryk Stępień, 1 dzień – Andrzej Tomecki a za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Maria i Zdzisław Gierezakowie, Rozalia i Stanisław Głód, Alina i Andrzej Machnikowie, Jadwiga Bednarczyk. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców bl. nr 2,  4  i  8  przy ul. Chałubińskiego  a przygotują się mieszkańcy ul. Majowej, Iwaszkiewicza i Wiesiołowskiego.

11. W przyszłą niedzielę będziemy składać do puszek ofiary na Syrię na podstawie polecenia Ks. Bpa Ordynariusza.

12. Odeszli do Pana: + Anna Karaś, lat 55 oraz + Jan Sobuś, lat 58. Dobry Jezu…