Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 23 lipca 2017

    XVI niedziela zwykła

    (Mdr 12,13.16-19)
    Panie, nie ma oprócz Ciebie boga, co ma pieczę nad wszystkim, abyś miał dowodzić, że nie sądzisz niesprawiedliwie, Podstawą Twojej sprawiedliwości jest Twoja potęga, wszechwładza Twa...

2013-10-06

1. Cieszymy się decyzją papieża Franciszka, który ogłosił datę kanonizacji Jana Pawła II na 27 kwietnia przyszłego roku. W duchu tej radości chcemy wspomnieć osobę Jana Pawła II i Jego nauczanie. W związku z tym Apostolska Wspólnota Młodych zaprasza wszystkich parafian w najbliższą sobotę (12 października) na czuwanie papieskie, które rozpocznie się o godz. 19:30. Postawmy żywy pomnik bł. Papieżowi. Szczegóły w gablocie.

2. W przyszłą niedzielę wygłosi do nas przesłanie s. Barbara Jajczyk o Matce Teresie z Kalkuty i o trędowatych. Po Mszy św. ofiary do puszek będzie można składać na rozwój ich zgromadzenia a także na pomoc trędowatym. Dzisiaj jak zapowiadaliśmy jest ofiara do puszek na Syrię.

3. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia  wspierające uzdolnione dzieci z ubogich rodzin będą zbierać po Mszach św. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11 im. bł. Jana Pawła II w Mielcu. Przeznaczone będą na pomoc dla dzieci zdolnych z ubogich rodzin.

4. W przyszłą niedzielę klub Górski Carpatia i Towarzystwo Sokół zapraszają udziału w imprezie na orientacje  Mielecki Zielony Punkt Kontrolny Szczegóły na stronie www.mielec.krosno.lasy.gov.pl

5. Jak co roku tysiące wolontariuszy w Polsce docierają do najbardziej potrzebujących w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Chętni do zostania wolontariuszem w naszym mieście mogą zgłosić się do 15 października na stronie internetowej www.superw.pl

6. W czwartek o 17.30 różaniec dla kl. I i II gimnazjum i Msza Św. z obrzędem przyjęcia kandydatów do Bierzmowania. Uczniowie spoza Gimnazjum nr 4 proszeni są o zabranie deklaracji z zakrystii.

7. Przypominamy, że dziś o 17:00 odbędą się dróżki Różańcowe do kapliczek. Zapraszamy.

8. Bóg zapłać Róży św. Ojca Pio za ofiary złożone na kościół i na misje.

9. W ub. tyg. pracowali: 2 dni: Antoni Witas, Krystyna Kos; 1 dzień: Andrzej Tomecki. Ofiarę za nieprzepracowane dniówki złożyli: Zofia i Jan Żelazko, Władysława i Andrzej Kozakowie. Bóg zapłać
Na obecny tydzień niech przyjdą wszyscy ci, którzy jeszcze pragną odrobić dniówki.

10. W przyszła niedziele będzie składka budowlana, która przeznaczona będzie na dokończenie polichromii ołtarza Bożego Miłosierdzia.