Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2013-10-13

1. Bóg zapłać s. Barbarze za wygłoszone słowo. Po Mszy św. siostry zakonne Matki Teresy z Kalkuty będą zbierać ofiary na trędowatych. Również  na Dzieło Nowego Tysiąclecia będą zbierać uczniowie i nauczyciele SP 11. Zbiórka będzie przeznaczona na dzieci zdolne z ubogich rodzin.

2. Kirche in Not współpracując z agencją Episkopatu Polski POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE organizuje zbiórkę zużytego sprzętu, z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie różnych projektów na wschodzie, w Afryce lub w Ameryce Południowej… budując szkoły, szpitale, kaplice, studnie itp.
-   Co zbierają? Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny  tzn.  zużyte – komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itd. Zużyty sprzęt należy zgromadzić na parkingu kościelnym  do poniedziałku  21 października do godz. 11.oo.   Kto nie miałby możliwości przywiezienia, podjedzie pod wskazany adres samochód. Będzie jeździł 21 października od 7.3o do 11.oo  Adres należy zgłosić koniecznie w zakrystii.

3. Klub Inteligencji Katolickiej w Mielcu,  organizuje Chrześcijańskie Dni Formacji  pod hasłem : "Przeciw relatywizmowi - w obronie wartości",  które odbędą się w dniach 17 – 27 października w parafiach Mielca. Szczegóły w gablocie.

4. Samorządowe Centrum Kultury  w Mielcu organizuje w środę (16 października) dzień papieski. Szczegóły w gablocie.

5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II zaprasza w najbliższą środę na Mszę Św. z okazji święta patrona szkoły. Msza będzie o godz. o godz. 10.00.

6. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mielcu w czwartek (17.10.) o godz. 9.00 będzie uczestniczył w Mszy Św. z okazji święta Patrona - św. Królowej Jadwigi. Zapraszamy.

7. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium MB Dającej Życie w Okulicach  odbędzie się w sobotę 26 października. Zapisy w zakrystii.  

8. Za tydzień, w niedzielę 20 października, odbędzie się w Bochni Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia i dobro rodziny.

9. Ruch Patriotyczny zaprasza na spotkanie z prof. Mirosławem Dakowskim p.t. "Smoleńsk: wypadek czy zamach" Spotkanie odbędzie się 19 października  o 16.00 w Kanie na Osiedlu

10. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną. Ofiarę na budowę kościoła złożyli: Małgorzata Zasowska; Stanisław i Helena Cyran; Elżbieta i Andrzej Kagan, Tadeusz Krężel; Maria, Władysław Chmielowiec; Irena Brandys Migdał; Grażyna Chamielec; Bogusława, Lesław Zięba; Stanisław Kopera; Katarzyna, Dariusz Misiak; Krystyna Czesław Chmura,  rodziny: Stajniak,  Rembisz,  Wieczorek, Opala, Bugaj. W ub. tyg. pracowali: 3 dni: Leszek Kasprzak, 2 dni Piotr Laskowski, 1 dzień: Rafał Guła, Andrzej Tomecki, Zbigniew Zieliński.  Bóg zapłać. Pogoda pozwala na prowadzenie prac, chętnych do pomocy zapraszamy

11. Kartki na wypominki są wyłożone do skrzynek przy wyjściu z kościoła.

12. W ostatnich dniach odszeszli do Pana +Anna Lewandowska  oraz +Alfred Bielec. Dobry Jezu...

13. Dzisiaj w 96. rocznicę objawień fatimskich, Ojciec Święty Franciszek odmówi akt poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o to w 1917 r. Matka Boża w Fatimie. Dlatego polecając naszą parafię Sercu Maryi odmówmy wspólnie....  Pod Twoją Obronę...