Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

2013-10-27

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.3o, gdyż wtedy będziemy na cmentarzach. Nabożeństwa na Cmentarzach mieleckich będą: na Cm. Komunalnym o godz. 12.oo i o godz. 14.3o, a na Cmentarzu Parafialnym o 14.3o.

2. Z okazji Wszystkich Świętych i pierwszego piątku spowiadamy codziennie rano od godz. 6.oo i wieczorem  od godz. 17.oo. W środę będziemy spowiadać na różańcu i Mszy św. W czwartek spowiadamy od godz. 15.oo. O godz. 16:00 będzie różaniec dla dzieci. Przystąpmy do spowiedzi św., by zyskiwać odpust zupełny za naszych zmarłych.

3. Kartki na wypominki są na stoliku za ławkami, przy drzwiach wyjściowych oraz u ministrantów. Przez cały listopad będą odprawiane Msze św. za dusze wypominane a wypominki listopadowe będą czytane
w listopadzie o 17.3o wraz z cząstką różańca a całoroczne w każdą niedzielę przed Mszą św. o 7.3o  i 10.3o.

4. W Dzień Zaduszny w naszym kościele będzie 5 Mszy św.:  rano o godz. 7.3o i 9.oo a po południu o 15.oo - 16.3o i o 18.oo

5. Do chorych kapłani pojadą w Dzień Zaduszny od godz. 10.oo  i  od 19.oo.  Z racji I soboty miesiąca będzie też adoracja wynagradzająca w Dzień Zaduszny od 17.oo.

6. W najbliższą niedzielę przyjadą do nas oo. Misjonarze  z Odporyszowa, by mówić o cudownym Medaliku. Mowa jest tutaj o tym medaliku, którym posługiwał się o. Kolbe w Rzymie w 1918 r., gdy uświadomił sobie wielką moc działającego szatana. Sanktuarium Cudownego Medalika jest na Olczy k/ Zakopanego. Objawienie o Cudownym Medaliku otrzymała  w Paryżu 1830 r. św. Katarzyna Laboure. Noś medalik lub krzyżyk, by do ciebie  nie miał przystępu Zły.

7. W Kanie we wtorek będzie spotkanie z  p. dr  Piotrem Gontarczykiem nt. Kłopoty z historią a w niedzielę (10.XI) z panią Joanną Szarek, nt. Drogi do Niepodległości.  Spotkania zawsze o 17.oo.

8. W ubiegłym tygodniu pracował Jan Krupa a za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Pociechowie, Helena i Stanisław Lesiowie, Krzysztof Kania, róża św. O. Pio, Monika i Edmund Szczur, Maria i Władysław Chmielowiec. Bóg zapłać.