Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 21 października 2017

    Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

    (Rz 4,13.16-18)
    Nie od [wypełnienia] Prawa została uzależniona obietnica dana Abrahamowi i jego potomstwu, że będzie dziedzicem świata, ale od usprawiedliwienia z wiary. I stąd to...

2013-11-24

1.  Dzisiaj kończy się w Kościele Rok Wiary i Rok liturgiczny. Pięknym akcentem w naszej parafii są Rekolekcje Ewangelizacyjne, które też dzisiaj się kończą i każą nam po Roku Wiary - ewangelizować. Wszyscy wiemy, co to znaczy. Pytamy tylko, czy tak będzie? Rekolekcje przebiegły bardzo sprawnie. Uczestnicy widzą, ile trzeba było pracy, aby tak perfekcyjnie wszystko przygotować wraz z obsługą dzieci, przyjazdem z odległych miejscowości animatorów i to 40-osobowa grupa, wydawaniu posiłków, śpiewników, wynajmu autokaru. Znający się wiedzą, ile to kosztuje i dlatego pragniemy na Mszy św. wieczornej w piątek podziękować wszystkim darczyńcom. Niech więc wszyscy uczestnicy Rekolekcji Ewangelizacyjnych przyjdą w piątek na Mszę św. wieczorną, by modlitwą spłacić słodki dług wdzięczności darczyńcom a po Mszy św. zapraszamy wszystkich biorących udział w Rekolekcjach na spotkanie  do Sali Duszpasterskiej.

2.  W przyszłą niedzielę już jest pierwszy dzień Adwentu. Roraty będą o godz. 6.3o  rano o  18.oo wieczorem. Pół godziny przed roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy dzieci  w dni powszednie. Będzie dla nich homilia i dodatek. Również w przyszłą niedzielę o godz. 12.oo będzie włączenie kandydatów do grona aspirantów.

3.  Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Irena i Wiesław Gruchaczowie, Maciej Kriger, Czekanowie, Maria Domin, Jadwiga i Józef Trelowie. Bóg zapłać.