Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

2013-12-01

1. Rozpoczynamy adwent – czas oczekiwania Pana Jezusa na przyjście do naszego serca. Roraty będą w każdą niedzielę adwentu o 6.3o i o 18.oo,  a w dzień powszedni o 18.oo. W dni powszednie zapraszamy dzieci z lampionami.

2. Spotkanie formacyjne dla dzieci klas drugich i ich rodziców będzie w środę o 18.00. Obecność obowiązkowa.

3. Chętni do kręgów Domowego Kościoła niech przyjdą w czwartek po Mszy św. wieczornej do Sali Duszpasterskiej nad zakrystią.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych pojedzie kapłan w pt. od 10.oo i 19.oo. Spowiadamy w czwartek od 17.oo młodzież klas III Gimnazjum i dla nich Msza św. o 18.oo. Natomiast w piątek spowiadamy przed Mszą św. o godz. 9.oo, a po południu od godz. 15.oo – dzieci szkół podstawowych i młodzież klas I i II Gimnazjum. Msza św. dla nich o godz. 16.oo i dalsza spowiedź do godz. 18.oo.

5. Adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej będzie w pierwszą sobotę o godz. 17.oo. Adoracja będzie przy wystawionym w monstrancji Panu Jezusie w Najświętszym Sakramencie.

6. W przyszłą niedzielę – 8  grudnia – przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj po Mszy św. o godz. 12.oo. Niech rodzice przyjdą przed Mszą św. do zakrystii. Natomiast uroczystość Niepokalanego Poczęcia będziemy przeżywać w poniedziałek 9 grudnia i wtedy będzie 5 Mszy św. rano o 7.3o i 9.oo, a po południu o 15.oo – 16.3o i o 18.oo. W te dwa dni będzie składka budowlana na ołtarz Pana Jezusa Miłosiernego. Prace trwają.

7. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Mielowie, Maria i Władysław Kuźniar, Grażyna Wiącek, Smoleniowie, Renata i Wojciech Baltazarowie. Bóg zapłać.

8. W przyszłą niedzielę prosimy młodzież z Gimnazjum nr 4 celem rozniesienia Trinitasów. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się za dwa tygodnie – 15 grudnia i będzie je prowadził o. dr hab. Innocenty Rusecki – bernardyn z Warszawy i będzie mówił o 3 zakonach św. Franciszka.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli  w naszej parafii Siostry Benedyktynki z Jarosławia. Przybliżą nam swoje posłannictwo, a także poproszą o wsparcie finansowe na remont zrujnowanych budynków  klasztornych, do których powróciły po 211 latach nieobecności, wskutek kasaty klasztoru przez Austriaków. Wesprzyjmy ich ofiarami zbieranymi do puszek. Siostry odwdzięczają  się nam nieustanną modlitwą.

10. Już po raz 5 w Mielcu możemy pomóc rodzinom żyjącym obok nas. Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę: szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę w potrzebie i do 7 grudnia zrobić Paczkę, która pomoże im uwierzyć w siebie. Są takie rodziny, którym potrzebny jest środek do czyszczenia, świeży ser czy ciepły koc. Zaproś znajomych i zróbcie razem SZLACHETNĄ PACZKĘ!

11. W Kanie w najbliższym czasie odbędą się wykłady na interesujące tematy. Polecamy spotkanie w niedzielę o 15.3o, w którym dr Barbara Fedyszak-Radziejowska wygłosi wykład pt. "Przemyśleć Polskę".

12. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana śp. Andrzej Lorenty, lat 58. Dobry Jezu…