Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2014-03-02

1. Dzień skupienia dla narzeczonych będzie dzisiaj o godz. 14.oo wyjątkowo w kościółku św. Marka nad Wisłoką.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post - Środą Popielcowa. W naszym kościele będzie 5 Mszy św. o godz. 7.3o – 9.oo – 15.oo – 16.3o i o 18.oo. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, oznaczający trzykrotny posiłek w ciągu dnia oraz powstrzymywanie się od mięsa, od którego nie ma żadnej dyspensy. Post ścisły obowiązuje wszystkich katolików, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli jeszcze 60-tego. Natomiast wszyscy inni – od 14 roku życia, aż do śmierci – zobowiązani są do powstrzymania się pokarmów mięsnych. Składka w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne parafii i diecezji.

3. W czasie Wielkiego Postu śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej rano o godz. 6.oo. Nabożeństwo 40-godzinne będzie w czwartek, piątek i sobotę. Plan adoracji Najśw. Sakramentu jest wywieszony w gablotach. Każdy z nas niech skorzysta ze spotkania z Panem Jezusem. O każdej porze możemy się dołączyć do adoracji, choć wyznaczone są poszczególne grupy apostolskie i dzielnice parafii. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o 16.oo, a w piątek po Mszy św. o godz. 9.oo i o godz. 18.oo. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.oo Składka na Gorzkich żalach będzie przeznaczona na kwiaty do grobu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych pojedzie kapłan w piątek od godz. 10.oo i od 19.oo.

5. W sobotę – 8 marca na Starówce rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Mszą św. o godz. 16.oo. Spotkania będą w soboty o 16 i środy o 19.

6. Spotkanie formacyjne dla dzieci klas II i ich rodziców będzie w piątek o 18.oo. Spowiedź św. dla klas III Gimnazjum będzie w czwartek o 17.oo, a o 18.oo Msza św. dla nich. W piątek Msza św. dla dzieci Szkół Podstawowych i młodzieży klas I i II Gimnazjum będzie o 16.oo.

7. W przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie składka budowlana.