Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2014-03-23

1. Przez cały tydzień w Chorzelowie można nawiedzać kopię Całunu Turyńskiego.

2. Klub Inteligencji Katolickiej w Mielcu we współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki i Zarządzania zaprasza do udziału w konferencji  na temat wychowania dzieci i młodzieży. Konferencja odbędzie się w dniu 28 marca, tj. w najbliższy piątek, o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, przy ul. Warszawskiej 1. Poprzedzi ją Msza Święta w kaplicy p.w. Św. Stanisława Kostki. Patronat nad konferencją objął Ordynariusz tarnowski ks. bp Andrzej Jeż, a jej prelegentami będą m.in. ks. prof. Tadeusz Guz, dr Marek Tytko, ks. prof. Janusz Królikowski. Konferencja ta stanowi ważny krok w kierunku utworzenia w Mielcu szkoły katolickiej. Zgodę na jej powołanie wyraził bp Andrzej Jeż. Zainteresowanych rodziców chcących zapisać swoje dziecko do klasy pierwszej szkoły podstawowej lub gimnazjum prosimy o kontakt telefoniczny lub pozostawienie danych w kancelarii parafialnej. Szczegóły na temat konferencji oraz zapisów do szkoły katolickiej znajdują się na tablicy ogłoszeń parafialnych.

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kapłana z Woli Mieleckiej. Będzie zbierał ofiary na budujący się tam kościół.

4. Dzień otwarty Gimnazjum nr 4 będzie dla sześcio-klasistów 2 kwietnia w środę od 12 – 14  i od 17 – 19, natomiast Zespołu Szkół Ekonomicznych dla gimnazjalistów 29 marca w sobotę od 9 – 12.oo.

5. Kręgi rodzin przeprowadzają w tym tygodniu nowennę do Pana Jezusa Nazareńskiego w czwartek o godz. 16.45 , gdyż o 17.3o będzie Droga krzyżowa dla dzieci, a o 18.oo Msza św. Inne Drogi Krzyżowe w piątek o 9.oo, o 17.3o, a także o godz. 20.oo przygotowana przez Apostolską Wspólnotę Młodych. Młodzież zaprasza wszystkich chętnych. Gorzkie żale dzisiaj i w przyszłą niedzielę o 17.oo.

6. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów . W Gościu Niedzielnym jest dodatek wyjątkowy – książka Pasja wg objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich. Niemiecka mistyczka i stygmatyczka przez wiele lat była przykuta do łóżka, nigdy sama nie przeczytała Biblii. Na podstawie jej wizji Mel Gibson nakręcił film pt. PASJA.

7. Kto nie ma jeszcze czasopisma CUDA I ŁASKI BOŻE  o Panu Jezusie Nazareńskim, można pobrać w kaplicy Pana Jezusa Nazareńskiego.