Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2014-04-06

1. Witamy O. Ryszarda z samego Niepokalanowa. Wiele jest powodów. by trwać na rekolekcjach wielkopostnych. Oto nasze plansze - Katyń, katastrofa smoleńska, O. Kolbe i Oświęcim a przed wszystkim zamach na Ojca Świętego Jana Pawła II. To są wydarzenia, które możemy podłączyć pod jeden mianownik – walka człowieka wierzącego z Szatanem. Na ziemi widać, że ciągle Zły wygrywa, ale czy zawsze? Patrzmy w program  i przychodźmy na nauki. W środę urządzimy specjalny Apel Jasnogórski z wypominkami tych, którzy zginęli za naszą wolność o godz. 20.oo  Spowiedź cały dzień w czwartek. Składka na Niepokalanów będzie już w czwartek o 18.oo i w piątek o 9.oo i 17.oo Kto nie otrzymał TRINITAS-u  niech weźmie z zakrystii.

2.  W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa i składka budowlana, a o godz. 12.oo święcimy palmy i urządzimy konkurs palm.

3.  Jutro o spotkanie z KUL-em od 9.3o – 14.oo w Domu Kultury, a o 16.3o wykład p. dr. Michała Wyrostkiewicza  pt. Jan Paweł II – dar Polski dla Świata  w Kanie na Osiedlu, natomiast w czwartek o 17.oo spotkaniem z p. Kazimierzem Świtoniem – W obronie krzyża i polskości – w Sali Królewskiej Szkoły Muzycznej. Szkółka Muzyczna zaprasza na koncert pieśni pasyjnych i wielkopostnych do Sali kameralnej na Pasażu w sobotę o godz. 10.oo i 11.oo

4.  Ofiarę za nieprzepracowane ub. roku dniówki złożyła Bronisława Wiącek. Bóg zapłać.

5.  Ministranci rozprowadzają dzisiaj baranki i paschaliki na nasz świąteczny stół. Dochód przeznaczony jest na potrzebujących. Jest także prasa katolicka, a w Promyczku Radości makietki z papieżem. Ojciec Ryszard przywiózł bardzo cenne książki. Są do nabycia w zakrystii.