Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2014-04-27

1. Dzisiaj dzień kanonizacji dwóch papieży Soboru Watykańskiego II – Jana XXIII  i  Jana Pawła II. W naszej parafii będzie ogłoszony dzień wdzięczności w maju. Po Mszy Św. można podejść do kaplicy Pana Jezusa Nazareńskiego, aby ucałować relikwie św. Jana Pawła II.

2. We wtorek spotkanie formacyjne dla dzieci klas drugich i ich rodziców oraz próba przed I Komunią św. o g. 18.oo.

3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek do Pana Jezusa Nazareńskiego o godz. 18.oo.

4. W pierwszy piątek – 2 maja – spowiadamy rano przed godz. 9.oo, a potem Msza św. Po południu spowiedź od godz. 15.oo dzieci szkół podstawowych i Gimnazjum. O godz. 16.oo będzie Msza św., i następnie spowiedź do godz. 18. Do chorych pojedzie kapłan w piątek od 10 i od 19.

5. W sobotę uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę. O godz. 9.3o Msza św. na Starówce za Ojczyznę. O godz. 14.oo wyjście do kapliczki MB Częstochowskiej. Przy kapliczce cząstka różańca i okolicznościowe kazanie.

6. W I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.3o, a o 14.oo. Dzień skupienia dla narzeczonych w Sali Duszpasterskiej.

7. Z okazji kanonizacji naszego Rodaka Jana Pawła II będzie można nabyć przed kościołem Jego popiersie oraz książkę pt. Pasja, której zabrakło dwa tygodnie temu.

8. Oratorium pt. "Terra nostra" będzie w środę o 19.3o na Osiedlu.

9. W ubiegłym tygodniu zmarli: +Jerzy Pydych, lat 53; +Ewa Kralisz, lat 58; +Adam Rżany, lat 48; +Józef Żelazko, lat 57; +Anna Szymańska, lat 94 (pogrzeb będzie jutro o 12.oo); +Jan Wyżlic, lat 91 (pogrzeb we wtorek o 13.oo). Polecajmy ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…