Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

2014-08-31

1. W tym tygodniu rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego:
- dla klas trzecich Gimnazjum w czwartek o 18.oo,
- dla klas pierwszych i drugich Gimnazjum oraz dla uczniów Szkół Podstawowych w piątek o 16.oo,
- dla młodzieży uczącej się w piątek o 18.oo.

2. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiadamy w czwartek od 17.oo, a w piątek rano przed Msza św. o 9.oo, natomiast po południu od 15.oo do 18.oo. Do chorych pojedzie kapłan w pierwszy piątek od 10.oo i od 19.oo.

3. Spotkanie organizacyjne dla uczniów kl. I, II, III spoza Gimnazjum nr 4 będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej. Niech nikt potem się nie pyta kiedy ma spotkanie. Przypominamy, że przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania rozpoczyna się w klasie I Gimnazjum. Prosimy o zgłaszanie się uczniów we wtorek po wieczornej Mszy św.

4. Zespół Szkół Ekonomicznych ogłasza nabór do LO dla dorosłych oraz dla dorosłych w zawodzie technik: administracji, rachunkowości i BHP, natomiast AGH zaprasza na studia inżynierskie w kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Bliższe informacje na afiszach.

5. Wyjazd do Lichenia od 4 do 6 września Koszt. 150 zł. Zapisy na Osiedlu przed lub po Mszy św. o godz. 18.oo.

6. Wyjazd niepełnosprawnych na Forum do Limanowej będzie 13 września. Szczegóły wyjazdu oraz informacja o zapisach w gablocie.

7. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę niepełnosprawni mają na Borku o g. 14.oo Mszę św., a w naszej parafii jest Dzień skupienia dla narzeczonych też o 14.oo.

8. W przyszłą niedzielę również w par. Ducha Św. będzie wystawiony spektakl krakowskiego teatru ITAN inspirowany misterium Karola Wojtyły pt. Promieniowanie ojcostwa o godz. 15.oo. Zapraszamy.

9. Także w przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych, na której zostanie powołana róża św. Jana Pawła II i uroczyste włączenie nowych członków do róż różańcowych. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są nazwiska nowych członków. Prosimy zainteresowanych i zelatorów o zapoznanie się. Można się jeszcze zapisać.

10. I jeszcze dwa odpusty: w Zawadzie od dzisiejszej niedzieli do przyszłego poniedziałku – 8 września, a w Chorzelowie od soboty do przyszłego poniedziałku /w sobotę 6 września o 18.oo, będzie Ks. Biskup Ordynariusz, a w niedzielę 7 września o 11.oo będzie Ks. Abp Henryk Nowacki, nuncjusz Skandynawii/.

11. W ubiegłym tygodniu pracowali: 3 dni – Stanisław Łaz, Stanisław Hałata, Stanisław Bauer, Witold Grabowski, Ryszard Stachnik, 2 dni – Marek Rusin, Anna Śpiewak, Krzysztof Styczeń, Jan Obierzychleb, 1 dzień – Henryk Stępień, Zbigniew Markocki, Witold Kalita a na kościół złożyli ofiarę pielgrzymi pierwszego autokaru do Częstochowy. Bóg zapłać. Na obecny tydzień do pracy zapraszamy mieszkańców bl. nr 7, 9, 11 przy ul. Godlewskiego, a przygotują się mieszkańcy bl. nr 1, 2, 3 przy ul. Botanicznej.

12. Ze względu na śluby w sobotę o 17.oo nie będzie adoracji wynagradzającej.