Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 22 stycznia 2018

    Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika

    (2 Sm 5, 1-7. 10)
    Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: „Oto my jesteśmy kości twoje...

2014-09-28

1. W środę rozpoczynają się nabożeństwa październikowe. Nabożeństwa w naszym kościele będą codziennie o godz. 17.3o. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym Matka Najświętsza jest Matką.
2. W niedzielę będziemy przeżywać uroczystość MB Różańcowej. W naszej parafii połączona jest ona z Dróżkami różańcowymi. Od tego jak wielu parafian będzie uczęszczać na Dróżki będzie można starać się o drugi odpust parafialny. Nabożeństwo Dróżek różańcowych będzie o godz. 17.oo, a o 18.oo będzie uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. bpa Stanisława Jamrozka z Przemyśla, który jest spokrewniony z naszą parafią. Na Dróżki przygotujmy baldachim, feretrony i chorągwie. Niech przyjdą dzieci, młodzież, starsi oraz wszystkie grupy, zwłaszcza różańcowe, gdyż to jest ich święto. Po Mszy św. będzie zmiana róż. Można się ciągle zgłaszać do róż.
3. W tym tygodniu jest też pierwszy piątek miesiąca. Do chorych pojedzie kapłan po Mszy św. o godz. 9.oo i po Mszy św. o godz. 18.oo. Spowiadamy w czwartek klasy III Gimnazjum od 17.oo, a w piątek przed Mszą św. o godz. 9.oo, natomiast po południu od 15.oo klasy I i II Gimnazjum oraz dzieci Szkół Podstawowych. O 16.oo będzie Msza Święta i spowiedź dla młodzieży i dorosłych.
4. Spotkanie formacyjne dla dzieci klas drugich i ich rodziców będzie w środę o 17.3o.
5. W najbliższą niedzielę przemówi do nas brat zakonny pracujący na Kaukazie. Po Mszy Świętej będziemy mogli ludzi tam mieszkających wspomóc ofiarą do puszek.
6. Włączenie kandydatek do DSM-u będzie w niedzielę o 12.oo.
7. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Autystycznych ogłasza nabór do przedszkola terapeutycznego dla dzieci autystycznych przy ul. Botanicznej nr 4. Pozostałe informacje na plakacie.
8. W ubiegłym tygodniu pracowali: 3  dni – Andrzej Surdej, 2 dni – Damian Gręba, 1 dzień – Rafał Guła a za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli Czesława i Józef Sajek. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców bl. nr 16 i 18 przy ul. Szafera, a niech przygotują się mieszkańcy bl. nr 2, 4, 6 przy ul. Raciborskiego oraz bl. nr 3 przy ul. Chałubińskiego.
9. Ojciec Święty prosi nas o modlitwę różańcową w intencjach Synodu Biskupów poświęconego sprawom Rodziny. Synod będzie obradował w Rzymie przez 2 tygodnie od 5 – 19 października br. O rabanie modlitewnym za rodziny, rodziców i dzieci jest w Gościu Niedzielnym artykuł na str. 18.