Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2014-10-05

1. Bóg zapłać Bratu Tomaszowi, oblatowi, za przedstawienie sytuacji katolików na Kaukazie. Ofiary do puszek będą naszym wsparciem braci i sióstr naszych na Kaukazie.

2. Dzisiaj o godz. 17.oo będą Dróżki Różańcowe, które poprowadzi Ks. Bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Po nabożeństwie dróżek Biskup odprawi Mszę Świętą i wygłosi kazanie. Po Mszy Świętej będzie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy po raz drugi do kościoła, by uczcić MB Różańcową.

3. W czwartek o 17.3o na różańcu gromadzi młodzież klas pierwszych Gimnazjum. Na Mszy Świętej o godz. 18.oo będzie z obrzęd przyjęcia ich w poczet kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

4. W sobotę o godz. 20.oo w naszym kościele będzie kolejne czuwanie papieskie z cyklu „ Stawiamy żywy pomnik Janowi Pawłowi II ”. W tym roku poruszymy temat Miłosierdzia Bożego w nauczaniu św. Jana Pawła II, będą też wspomnienia i papieskie piosenki. Apostolska Wspólnota Młodych zaprasza wszystkich chętnych parafian. Czuwanie to będzie kolejnym punktem przygotowań do peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, która w naszej parafii będzie za niespełna dwa miesiące.

5. W przyszłą niedzielę, z okazji Dnia Papieskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wraz z nauczycielami będą zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierające uzdolnione dzieci z ubogich rodzin.

6. Również w przyszłą niedzielę, w Dębicy, będzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą Św. w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 11.oo. Komunikat Biskupa.

7. Radio Maryja transmituje w każdy czwartek o godz. 7.10 (rano) polską Mszę Świętą, sprawowaną przy grobie św. Jana Pawła II. Jeśli Bóg pozwoli w ten czwartek przy grobie św. Jana Pawła II Ks. Proboszcz będzie modlił się za naszą parafię.

8. Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Krakowie, Zamiejscowy Wydział Ekonomii w Mielcu zaprasza na studia. Szczegóły na afiszu. Inauguracja roku Mszą św. w piątek o 12.oo w Bursie.

9. Przedszkole przy ul. Wojsławskiej 23 informuje o wolnych miejscach.

10. W ubiegłym tygodniu pracowali: 3 dni – Józef Safin, Marek Kamiński, 2 dni – Stanisław Piątkowski, 1 dzień - Andrzej Tyrpa, a za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli Renata i Wojciech Baltazarowie. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców bl. nr 2, 4, 6 przy ul. Raciborskiego oraz bl. nr 3 przy ul. Chałubińskiego, a niech przygotują się mieszkańcy bl. nr 2, 4, 8 przy ul. Chałubińskiego. Składka przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nowe, dębowe ławki do naszego kościoła.

11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Grzegorz Fijałkowski, lat 51 oraz + Janina Gancarz, lat 86. Dobry Jezu…