Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 20 stycznia 2018

    Dzień powszedni - wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika

    (2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27)
    W owym czasie: Po zwycięstwie nad Amalekitami wrócił Dawid i zatrzymał się przez...

2014-10-26

1. Kto pragnie zyskać odpust zupełny dla dusz cierpiących w czyśćcu, musi przyjąć Komunię św. po dobrze odprawionej spowiedzi św. Do spowiedzi św. wierni dorośli zawsze mogą przystąpić. Ustalamy tylko kiedy mają  przystąpić dzieci i młodzież. Będziemy spowiadać w czwartek od 16.oo zwłaszcza młodzież klas III Gimnazjum a w piątek od godz. 15.oo dzieci Szkół Podstawowych i młodzież klas I i II Gimnazjum.

2. W sobotę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o 14.3o  W sobotę spotykamy się na adoracji przebłagalnej przed wystawionym Panem Jezusem w monstrancji o 17.oo połączonej z wypominkami. Przez cały listopad modlimy się za dusze cierpiące w czyśćcu codziennie o 17.3o. Nabożeństwa na Cmentarzu Komunalnym będą o godz. 12.oo i 14.3o, a na Cmentarzu parafialnym o 14.3o.

3. Przez cały listopad za dusze wypominane w naszym kościele odprawiamy codziennie Mszę św.

4. Zmiana tajemnic różańcowy będzie w listopadzie wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca o 7.3o.

5. W czwartek, po wieczornej Mszy Świętej w parafii p.w. Ducha Świętego w Mielcu odbędzie się wykład pt.” O rodzinie, czy o rozwodach – synod papieża Franciszka”, który wygłosi Tomasz Rowiński. Serdecznie zapraszamy!

6. W piątek młodzież z Chorzelowa urządza Noc Świętych. Początek od godz. 19.oo. Naszą młodzież zapraszamy...

7. W ubiegłym tygodniu pracowała 2 dni Józefa Bartycka, a za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Jadwiga Trela, Józefa i Jan Grębowie, Maria i Zdzisław Gierczykowie, Justyna i Wiesław Pazdrowie, Lucyna i Józef Kuligowie, Małgorzata i Kazimierz Orszulakowie, Lidia i Ryszard Ruskowie. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców ul. Majowej, Wiesiołowskiego, Iwaszkiewicza, Witosa i przyległe. Wyczerpaliśmy listę ulic. Kto jednak chciałby przyjść i odrobić swoje dniówki za ten rok może to uczynić codziennie począwszy od 4 listopada.

8. W sprzedaży są kalendarze ze zdjęciami ks. Marcina, rolnicze, papieskie i misyjne.

9. Zmarł Łukasz Kilian lat 36. Dobry Jezu…