Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 22 stycznia 2018

    Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika

    (2 Sm 5, 1-7. 10)
    Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: „Oto my jesteśmy kości twoje...

2014-11-09

1. Parafia MBNP w Mielcu zaprasza serdecznie wszystkich, dla których droga jest historia naszej Ojczyzny na wieczornice patriotyczną z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbędzie się jutro o godzinie 19.oo w kościele. Przez muzykę i poezję podziękujmy wspólnie Królowej Polski za wielki dar niepodległości i módlmy się, aby był on przez nas właściwie wykorzystany.

.
2. We wtorek do naszego kościoła zapraszamy na Mszę św. w int. Ojczyzny, a po niej na Wypominki Narodowe z okazji Święta Niepodległości przygotowane przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu z zespołem „Łódź Piotrowa”.   

3. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza w sobotę, na godz. 11.oo na wykład ks. prof. Dariusza Oko pt. "Gender. Od tolerancji do  totalitaryzmu", który odbędzie się w „Kanie”na Osiedlu. Wstęp wolny! W trakcie spotkania będzie można nabyć książki:  "Dyktatura gender" oraz "Moje życie".

4. Włączenie kandydatów do grona aspirantów w niedzielę o 12.oo

5. W ubiegłym tygodniu pracowali: 3 dni – Andrzej Gurdak, 2 dni – Zdzisław Torba i Andrzej Mucha. Bóg zapłać. A w obecnym tygodniu pracujemy od środy do piątku włącznie.

6. Bóg zapłać za składkę budowlaną przeznaczoną na wykonanie nowych, dębowych ławek. W przyszłą niedzielę będzie wg ustaleń Episkopatu Polski składka na Światowy Dzień Młodzieży 2016 r.

7. Od piątku na terenie mieleckim jest już obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej. W naszej parafii będzie za 2 tygodnie. Przypomina nam o tym wystawiony baner. Będzie obok kościoła wiele kramów z różnymi świecidełkami. Postanowiliśmy, by prosić parafian o to, by nie kupować oprawionych obrazów Pana Jezusa Miłosiernego, gdyż wydaliśmy własne. Obrazy naszego ołtarza są do odebrania za darmo za ławkami lub u ministrantów. Jest zrobiona wystawa w gablocie jak można te obrazy oprawić i gdzie. Każdy może to uczynić również wg swojego pomysłu. Już dziś prosimy, by oprawione obrazy przynieść na poświęcenie na zakończenie Nawiedzenia. Od niedzieli młodzież Gimnazjum będzie roznosić nowy, jubileuszowy Trinitas, gdyż wychodzi już 20 lat. Tam wszystko o peregrynacji będzie napisane.

8. Zmarł: +Włodzimierz Pudło, lat 68. Dobry Jezu…