Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 22 lipca 2017

    Wspomnienie św. Marii Magdaleny

    (Pnp 8,6-7)
    Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar...

2014-11-16

1. Czas szybko biegnie. Coraz bliżej spotkanie z Panem Jezusem Miłosiernym w Jego Obrazie Łagiewnickim. Nie możemy się już na ten moment spotkanie doczekać. Już jutro obraz przychodzi do naszego dekanatu, a w przyszły wtorek do naszej parafii. Od czwartku rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące nas na to spotkanie, które poprowadzi ks. prof. Andrzej Witko, wybitny specjalista z zakresu historii Trynitarzy i ich Pana Jezusa Nazareńskiego oraz Jezusa Miłosiernego, a zwłaszcza Jezusa Miłosiernego w krajobrazie Adolfa Hyły. Spowiedź św. będzie w sobotę. Potraktujmy ją poważnie, gdyż spowiedź św. to łaska Bożego Miłosierdzia. Dzieci, młodzież, starsi niech tak to pojmą, by już nieść do spowiedzi św. na I piątek grudnia, chyba, że ktoś zgrzeszy ciężko. Cały plan rekolekcji oraz nawiedzenia Obrazu jest zawarty w Trinitasie, który młodzież rozniesie dzisiaj w godzinach popołudniowych. Wobec tego młodzież gimnazjalną zapraszamy po Mszy św. do sali duszpasterskiej. Dla tych, którzy jeszcze nie pobrali młodzież będzie miała ze sobą obraz Pana Jezusa Miłosiernego, a także opłatki. Ofiary za opłatki w tym roku przeznaczamy na nowe, dębowe ławki do naszego kościoła.

2. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Józefa i Jan Pociechowie, Maria Pryga, Czesława Przydział, Halina i Marek Bąbała, Grażyna i Stanisław Mieszkowscy, Helena Orłowska, Godkowie. Bóg zapłać.

3. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas: +Adela Rodzeń, lat 76; +Paweł Kozioł, lat 25; +Jerzy Trzpis, lat 58; +Stanisław Jędrzejowski, lat 61 oraz +Barbara Kmieć, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.oo. Dobry Jezu…