Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 22 lipca 2017

    Wspomnienie św. Marii Magdaleny

    (Pnp 8,6-7)
    Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar...

2014-12-21

1. Jutro pojadą księża do chorych od godz. 9.oo. Kto chciałby, by ks. przyjechał do chorego - oprócz tych, których odwiedzamy na I piątek - niech dzisiaj zgłosi do zakrystii.

2. Pasterka będzie o 24.oo. Pół godziny wcześniej chór zaśpiewa hymn ku czci Bożej Rodzicielki - Akathistos. Kapłani będą odprawiać Mszę św. w ornatach ufundowanych przez rodziców dzieci klas II. Składka na Pasterce będzie na samotne matki oczekujące potomstwa.

3. W piątek w drugi dzień świąt – św. Szczepana – Księża Biskupi udzielili dyspensy od postu. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

4. Po kolędzie pójdziemy w poniedziałek po świętach i poświęcimy oprawione obrazy Pana Jezusa Miłosiernego, tam, gdzie nie zostały jeszcze poświęcone.

5. Leszek Żebrowski, znany historyk, publicysta i autor książek o Żołnierzach Wyklętych i Narodowych Siłach Zbrojnych będzie miał spotkanie  w sali O. Pio na Osiedlu jutro o godz. 16.oo.

6. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Danuta i Czesław Miłoś, Zofia i Janusz Piotrowscy, Łaszycowie, Janina Haracz, Alicja Klęba, Stanisława Kurhan, Zofia i Ryszard Moskalowie, Janina i Adam Jastrząbowie,  Monika i Edmund Szczur. Bóg zapłać. Dzisiaj i tylko dzisiaj można składać informacje o kwocie wpłaconej na tracę na cele kultu religijnego, by w Nowym Roku otrzymać potwierdzenie bankowe. W informacji należy podać: Imię i Nazwisko, adres i kwotę.

7. Prasa katolicka oraz świece na nasz stół wigilijny są do nabycia u ministrantów. Natomiast opłatki w zakrystii. Kto pragnie kupić sianko lub ofiarować pomoc choremu dziecku to może to uczynić po wyjściu z kościoła.