Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

2015-04-06

1. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia, a jednocześnie w naszej parafii niedziela budowlana. Kazania będzie głosił budowniczy kościoła w Woli Mieleckiej ks. Zbigniew Smołkowicz i zbierał ofiary na budowę tegoż kościoła. Żeby było jasne ustalamy, że ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Wolę Mielecką, natomiast w kopertach – na nasz kościół.

2. Fabryki śmierci tak po wschodniej granicy jak i po zachodniej zniszczyły ponad 50 mln istnień ludzkich. Po wschodniej 40 mln /tyle ile żyje teraz w Polsce /, ponad 11 mln po zachodniej granicy. Najbliższy piątek wpisuje się w tę tragedię, gdyż będziemy przeżywać 75 rocznicę Katynia i 5 rocznicę Smoleńska. Czy nie właściwe dzisiaj jest zdanie: Dziękujmy Bogu, że żyjemy? Będziemy mieć możliwość dziękowania, gdyż właśnie w piątek na naszą parafię w diecezji przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu za dar  Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej i Pana Jezusa Miłosiernego. Będziemy adorować po Mszy św. od godz. 7.oo – do godz. 18.oo wg planu adoracji z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty. Po Mszy św. o godz. 18.oo będzie Wieczornica poświęcona ofiarom Katynia pochodzącym z Mielca. Z tej też okazji w piątek odbędzie się Msza św.  o godz. 11.oo w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza w Mielcu oraz odsłonięcie i poświęcenie odnowionej Ściany Katyńskiej, na której znajdą się nowe tabliczki z nazwiskami osób związanych z Powiatem Mieleckim, odczytany zostanie także Katyński Apel Pamięci, a zgromadzeni goście złożą wiązanki kwiatów. Następnie około godz. 13.00, na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu, zgromadzeni zapalą znicze i złożą wiązanki kwiatów przy Pomniku Sybiraków i przy grobie śp. posła Leszka Deptuły, który zginął w Katastrofie Smoleńskiej.

3. W sobotę, w Domu Kultury w Mielcu o godz. 16.oo będzie spotkanie z Tadeuszem Płużańskim nt. Żołnierze Wyklęci i ich kaci.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.3o będzie zmiana tajemnic różańcowych.

5.  Powstała inicjatywa, że po latach odwiedzimy w Krywiczach Pana Jezusa Nazareńskiego. Będzie to od poniedziałku do soboty, 15 – 20 czerwca 2015 r. Kto chciałby tam pojechać, należy złożyć do końca kwietnia 400 zł i ważny paszport.

6. Kto chciały być rodziną zastępczą niech zgłosi się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Żeromskiego 34.

7. Dzień Otwarty Szkoły Gimnazjum nr 4 jest dla szóstoklasistów w środę, 8 kwietnia, od 12 do 14 i od 17 do 19. Dokumenty należy składać do 30 kwietnia.

8. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu przy ul. Tańskiego 3 zaprasza uczniów Gimnazjum nr 4 i ich rodziców w czwartek, 9 kwietnia o 17.oo.

9. Zespół Szkół Ekonomicznych przy ul. Warszawskiej 1 zaprasza uczniów Gimnazjum i ich rodziców na Dzień Otwarty w sobotę, 11 kwietnia, od 9.oo do 12.oo.

 

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: + Danuta Wolińska, lat 92; + Franciszek Bigda, lat 59; + Urszula Marzec, lat 85; + Jerzy Czekaj, lat 54, którego pogrzeb będzie jutro o 13.oo. Dobry Jezu...