Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 22 lipca 2017

    Wspomnienie św. Marii Magdaleny

    (Pnp 8,6-7)
    Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar...

2015-05-03

1. Z radością informujemy wiernych, że nasz parafianin Jacek Białek przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu w Elblągu na dzień 29 maja 2015 r. Jego osobę polecamy Waszym modlitwom. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach istniejących w niedopuszczeniu kandydata do święceń obowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii.
2. Dzisiaj o godz. 14.oo  z naszego kościoła wyrusza pielgrzymka do kapliczki w lesie. Będzie tam majówka i okolicznościowe kazanie oraz zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy. Również dzisiaj majówka będzie przy kościółku św. Marka w Mielcu  od godz. 16.oo.
3. W sobotę w naszej parafii rozpoczyna się kurs przedmałżeński Mszą św. o godz. 18.oo. Wykłady będą w maju i w czerwcu w soboty i w niedziele o godz. 19.oo. Można być wcześniej na Mszy św. o godz. 18.oo.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.oo, 126 dzieci klas II przystąpi do I Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci klas II, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych będzie w sobotę od godz. 9.oo
5. Msza św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania będzie w czwartek i piątek o godz. 18.oo. Po Mszy św. – próba. Spowiedź św. przed Sakramentem Bierzmowania będzie w przyszły poniedziałek (11 maja) o 16.3o. Bierzmowanie - 12 maja o 18.oo.
6. Stowarzyszenie Woluntariuszy „Hospicjum Domowe w Mielcu” zaprasza na spotkanie do Kany tych, którzy opiekują się w domu ciężko chorymi lub przewidują, że w najbliższym czasie mogą się znaleźć w sytuacji podjęcia takiej opieki. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 9.oo
7. Elektryk oraz Budowlanka w Mielcu zapraszają absolwentów gimnazjów do nauki w atrakcyjnych zawodach.
8. Następna niedziela jako druga w miesiącu to składka na cele budowlane. Ta będzie przeznaczona na pokrycie części kosztów ogrzewania kościoła w zimie. Zima była lekka, ale gaz się spalał. Kosztowało nas to do 20.000 zł. Na ten cel będzie składka przyszłej niedzieli. Na tragedię w Nepalu będziemy też odpowiadać za tydzień składając ofiary do puszek. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć podpis za życiem. Potrzebny jest PESEL.
9. Odeszli do Pana: +Maria Madej, lat 87 oraz +Stanisława Stępniak, lat 90. Dobry Jezu…