Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 23 lipca 2017

    XVI niedziela zwykła

    (Mdr 12,13.16-19)
    Panie, nie ma oprócz Ciebie boga, co ma pieczę nad wszystkim, abyś miał dowodzić, że nie sądzisz niesprawiedliwie, Podstawą Twojej sprawiedliwości jest Twoja potęga, wszechwładza Twa...

2015-06-07

1. W czwartek będzie zakończenie oktawy Bożego Ciała. Dwa nabożeństwa: o 16.oo dla dzieci i o 18.oo dla wszystkich.
2. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta i procesja o godz. 18.oo.
3. W sobotę o 8.oo rano będzie Msza święta wyjeżdżających do Krywicz. Zapraszamy.
4. Dziękujemy Kręgom Rodzin Katolickich, a zwłaszcza państwu Nowackim za dzisiejsze świadectwa. Myślimy, że po ostatniej zorganizowanej pierwszej Majówce Rodzinnej, a także  po dzisiejszym świadectwie, więcej przyjdzie naszych rodzin na spotkanie do Sali Duszpasterskiej jutro o po Mszy św. o 18.oo. Będzie możliwość zadawania pytań, a także zapisania się do Kręgów Rodzin Katolickich. W przyszłą niedzielę Kręgi Domowego Kościoła Diecezji Tarnowskiej będą przeżywać 30 rocznicę powstania. Ta uroczystość przypadła w naszej parafii o godz. 12.oo pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Jesteśmy przez to parafią wyróżnioną – nie może naszych wiernych zabraknąć, będzie przecież sam Pasterz Diecezji.
5. W dniach od 6 – 11 lipca odbędzie się kolejne spotkanie Młodych w Dębowcu. W naszej parafii jest organizowana grupa młodzieży, która będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Gdyby ktoś chciał dołączyć, proszony jest o kontakt z ks. Mariuszem do 14 czerwca. Szczegóły na plakatach i w zakrystii.
6. O. Robert Pyłypczuk, Bernardyn z Żytomierza na Ukrainie prosi w przyszłą niedzielę o ofiary do puszek na kształcenie braci kleryków, którzy studiują w Kalwarii Zebrzydowskiej.               
7. Jak zapowiadaliśmy od jutra zapraszamy do pracy mieszkańców bloku nr 17 a od środy nr 15 przy ul. Warneńczyka. Natomiast na przyszły tydzień zapraszamy mieszkańców bl. nr 9 i 13 przy ul. Warneńczyka.  
8. Z okazji Bożego Ciała na ławki złożyli ofiarę mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi i św. Anny, Wolności od 159 – 212, Majowej, Smoczki i Witosa a za rok 2014, za nieprzepracowane dniówki ofiarę złożyła Helena Golba. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będzie składka na pokrycie kosztów okresu grzewczego w kościele. W ubiegłym miesiącu składka wyniosła 6.400 zł, a więc do 20.000 zł jeszcze brakuje.