Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

2015-08-30

1. We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Polecamy ich Panu Bogu i Matce Bożej na cały rok.
2. Spowiadamy w czwartek młodzież klas III Gimnazjum od 17.oo, a o 18.oo będzie dla nich Msza Św. z kazaniem. W piątek rano spowiadamy przed godz. 9.oo, a potem Msza Św. Natomiast po południu spowiadamy od 15.oo dzieci Szkół Podstawowych. O 16.oo będzie dla nich Msza Św. z kazaniem i dalej spowiadamy młodzież klas I i II Gimnazjum do godz. 18.oo. O 18.oo będzie Msza Św. z kazaniem. I tak będzie w każdy I piątek przez cały rok. W piątek pojedzie do chorych kapłan od 10.oo i od 19.oo.
3. W I sobotę będzie od godz. 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu, jako przebłaganie Niepokalanego Serca Maryi za grzechy.
4. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I, II, III Gimnazjum, spoza Gimnazjum nr 4 będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
5. Apostolska Wspólnota Młodych zaprasza młodzież gimnazjalną i ze szkół ponadgimnazjalnych na spotkania, które odbywają się w każdy piątek. Msza św. na rozpoczęcie kolejnego roku formacji będzie w najbliższy piątek o godz. 18.oo.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się kolejny rok formacyjny w Duszpasterstwie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo w Mielcu. Spotkania będą odbywały się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kościele dolnym na Borku o godz. 14.oo.
7. W dniach 11 – 12 września (piątek – sobota) jest organizowany dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów wyjazd do Gniezna i Lichenia. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły w gablocie.
8. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie tylko do 8 września prowadzi nabór na bezpłatne studia stacjonarne, a do 11 września na studia niestacjonarne na Wydziale Inżynierii Wytwarzania w Mielcu. Natomiast Zespół Szkół Ekonomicznych ogłasza nabór dla dorosłych. Szczegóły na afiszach.
9. W ubiegłym tygodniu pracowali: 3 dni – Józef Safin, Jerzy Słoboda, Stanisław Hałata, Szymon Szantula, Leszek Krupa, Ireneusz Kubik; 2 dni – Jerzy Stachowicz, Kazimierz Białek, Stanisław Łaz, Krzysztof Strzałka, Tadeusz Kozakiewicz, Henryk Kuryś, Maria Rusin; 1 dzień – Zbigniew Zieliński, Andrzej Tyrpa, Janusz Bielaska, a za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli Czesława i Józef Sajkowie. Bóg zapłać. Na obecny tydzień niech przyjdą mieszkańcy ul. Chałubińskiego – całość, a niech przygotują się mieszkańcy ul. Botanicznej – całość.
10. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na operację dla Zosi. Bóg zapłać.
11. Odszedł z naszej społeczności + Łukasz Mazur, lat 31. Dobry Jezu…